Naršymo kelias

Remti vystymąsi, kovoti su klimato kaita ir ekonomikos nuosmukiu - 19/10/2009

Stokholmo renginyje, kuriame supažindinama su ES pastangomis remti vystymąsi, laukiama 4000 dalyvių iš 1500 organizacijų

Bendra šių metų renginio tema – „piliečiai ir vystymasis“, o daugiausia dėmesio bus skiriama visuotinio atšilimo padarinių ir ekonomikos nuosmukio vargingesnėse šalyse klausimams.

Nors paprastai šių šalių kaltės čia mažiausia, bet jos labiausiai kenčia nuo ekonomikos nuosmukio ir klimato kaitos.

Dėl kylančio jūros lygio, dykumėjimo, dažnesnių ir didesnio masto gamtos katastrofų į skurdą gali nugrimzti milijonai žmonių ir pražūti tai, kas jau padaryta siekiant tūkstantmečio vystymosi tikslų Englishfrançais . Dėl dabartinės ekonominės padėties sumažėjo besivystančioms šalims skiriama pagalba, todėl pablogėjo maisto produktų tiekimas jau ir taip pažeidžiamuose regionuose.

Europos vystymosi dienos, į kurias susirenka politikai, valstybės tarnautojai, NVO, verslo vadovai, akademikai, mokslo darbuotojai ir žiniasklaidos atstovai, suteikia galimybę megzti ryšius, dalytis patirtimi ir rasti naujų partnerių vystymosi projektams.

Trijų dienų renginyje, prasidėsiančiame spalio 22 d., vyks mokymai, praktiniai užsiėmimai, diskusijų forumai. Vystymosi „kaimelyje“ organizacijos galės prisistatyti dalyviams ir visuomenei bei informuoti juos apie savo tikslus.

Bus įteikti keli su vystymosi tema susiję apdovanojimai. Vienas iš jų – Lorenzo Natali apdovanojimas už žurnalistinį darbą Englishespañolfrançais , skiriamas už kompetentingą informavimą apie žmogaus teises, demokratiją ir vystymąsi. Vystymosi srities apdovanojimas jaunimui skiriamas paaugliams už plakatus arba vaizdo siužetus žmogaus raidos Afrikoje tema.

Spalio 22 d. ES paskelbs ir pirmąją Europos vystymosi ataskaitą Englishfrançais. Tai bus pagrindas diskusijoms apie ES pagalbos silpnoms Afrikos šalims į pietus nuo Sacharos metodus.

ES teikia daugiau kaip pusę visos vystymosi pagalbos.

Daugiau apie Europos vystymosi dienas Englishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos