Naršymo kelias

Didžiojo aštuoneto aukščiausiojo lygio susitikimo logotipas © G8

Didžiojo aštuoneto šalys įsipareigojo visuotinį atšilimą apriboti 2°C ir iki 2050 m. šiltnamio efektą sukeliančių dujų išlakas sumažinti 80 %.

Didžiojo aštuoneto grupės ir besivystančios šalys padarė didelę pažangą siekdamos visuotinio susitarimo, kaip drauge mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išlakas. Tačiau, kaip teigia pasaulio šalių vadovai, iki klimato kaitos konferencijos Kopenhagoje dar reikia daug ką nuveikti. JT tikisi, kad visuotinį kovos su klimato kaita susitarimą pavyks pasiekti Pasauliniame aukščiausiojo lygio susitikime gruodį.

Praėjusiais metais Didžiojo aštuoneto šalys nutarė, kad visos pasaulio šalys turėtų siekti iki 2050 m. perpus sumažinti išlakų kiekį, bet neapibrėžė, kaip tai padaryti. Šįkart G8 nutarė, kad išsivysčiusios šalys išlakų kiekį turėtų sumažinti 80 %.

Besivystančių šalių grupė – Kinija, Indija, Brazilija, Meksika ir Pietų Afrika – nori, kad Didžiojo aštuoneto šalys patvirtintų 2020 m. tikslus ir teiktų finansinę bei technologinę pagalbą kovai su klimato kaita.

Su svarbiausiomis besivystančiomis šalimis buvo diskutuojama Ekonominiu požiūriu įtakingiausių šalių forume. Jame dalyvavo visos įtakingiausios šalys – Didysis aštuonetas (JAV, Kanada, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Vokietija, Italija, Japonija ir Rusija), penkios svarbiausios besivystančios šalys (Kinija, Indija, Brazilija, Meksika ir Pietų Afrika), taip pat Australija, Indonezija, Pietų Korėja ir ES.

Besivystančios šalys pritarė Didžiojo aštuoneto pasiūlymui užtikrinti, kad vidutinė pasaulinė temperatūra nedidėtų daugiau kaip 2°C. Tai – svarbus naujas laimėjimas kovojant su visuotiniu atšilimu. Laikytis šios nustatytos ribos yra svarbu siekiant išvengti nekontroliuojamos klimato padėties.

Visuotinis atšilimas buvo viena svarbiausių į metinį Didžiojo aštuoneto aukščiausiojo lygio susitikimą ir atskiroms diskusijoms su besiformuojančios ekonomikos šalimis susirinkusių pasaulio lyderių diskusijų tema. Susitikime taip pat aptarti pasaulio ekonomikos nuosmukio, Afrikos vystymosi, branduolinių ginklų neplatinimo, finansų reformos ir maisto saugos klausimai.

Didžiojo aštuoneto šalių vadovai įsipareigojo per ateinančius trejus metus skirti 20 mlrd. dolerių investicijoms į skurdesnių šalių žemės ūkį ir kovą su badu. Jie taip pat susitarė tęsti finansų sistemos reformą, dėti pastangas, kad būtų įveikta kreditų krizė, ir atnaujinti pasaulio prekybos derybas.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos