Naršymo kelias

ES ir Kinijos aukščiausiojo lygio susitikimas - 20/05/2009

Kinijos delegacija ES ir Kinijos prekybos derybose ©EB

Gegužės 20 d. vykusiame ES ir Kinijos aukščiausiojo lygio susitikime dominavo kovos su klimato kaita, finansų krizės ir ekonominių ryšių klausimai.

ES ir Kinija pasirašė mokslo ir technologijų, švarios energijos bei mažųjų įmonių sričių platesnio bendradarbiavimo susitarimų. Jos taip pat dar kartą patvirtino įsipareigojimą viešinti elektros energijos gamybos iš anglies, neišskiriant anglies dvideginio, dėl kurio iš esmės ir kyla visuotinis atšilimas, technologijas.

Be to, abi šalys aiškinosi pozicijas prieš gruodžio mėnesį Kopenhagoje vyksiančias tarptautines derybas dėl kovos su klimato kaita. ES ragina sparčiai augančios ekonomikos šalis, tokias kaip Kinija, riboti anglies dvideginio išmetimą, o kaip kompensaciją žada finansinę išsivysčiusių šalių paramą.

Finansų krizės klausimu ES ir Kinija laikėsi nuomonės, kad tarptautinėms institucijoms turėtų tekti didesnis vaidmuo stebint ekonominę riziką, ir kad sparčiai augančios ir besivystančios ekonomikos šalims šiose institucijose turėtų būti suteiktas svaresnis žodis. Anksčiau gegužės mėnesį įvykusiose aukšto lygio derybose abi šalys pabrėžė, kad prekyba ir investicijos yra esminiai ekonomikos gaivinimo veiksniai.

Abi šalys taip pat aptarė žmogaus teisių Tibete klausimus ir konfliktus Šri Lankoje, Afganistane bei Pakistane – visose šiose trijose valstybėse Kinija turi didelės įtakos.

Daugiau apie ES ir Kinijos santykius English (en) français (fr)

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos