Navigācijas ceļš

Obama un Barrozu preses konferencē © EC

Ziemeļkorejas palaistā ballistiskā raķete izsauc skarbu reakciju ES un ASV sarunās.

ES vadītāji, tiekoties Prāgā ar ASV prezidentu Obamu, asi nosodīja ballistiskās raķetes palaišanu Ziemeļkorejā, notika arī viedokļu apmaiņa češtinaEnglishfrançais par ekonomiku, klimata pārmaiņām, enerģētiku un tirdzniecību.

Viņi apsprieda arī Irānas kodolprogrammu, miera procesu Tuvajos Austrumos un palīdzību Afganistānai un Pakistānai.

Tikai dažas stundas pirms 5. aprīļa samita, kas noslēdza Obamas pirmo Eiropas apmeklējumu prezidenta statusā, Ziemeļkoreja palaida ballistisko raķeti.

Eiropadome un ASV nāca klajā ar kopēju paziņojumu češtinaEnglishfrançais, kurā bija atzīts, ka Ziemeļkorejas ballistisko raķešu programmas "nolūks ir izvērst militāro potenciālu, lai apdraudētu gan tuvīnas, gan tālīnas valstis ar masu iznīcināšanas ieročiem".

Runājot par cīņu pret klimata pārmaiņām English, Komisijas priekšsēdētājs Barrozu minēja, ka notiek viedokļu tuvināšanās starp Eiropu un Ameriku un ka abas puses turpmāk sadarbosies ciešāk.

Prezidents Obama paziņoja, ka ASV ir gatavas uzņemties vadību starptautiskajos pūliņos samazināt kodolarsenālu. Abas puses atkārtoti pauda apņemšanos panākt vienošanos iesaldētajās sarunās par starptautisko tirdzniecību.

Pirms tam Obama bija apmeklējis Londonu, piedaloties G20 valstu sanāksmē par pasaules ekonomikas krīzi, un NATO samitu Strasbūrā, kas bija veltīts militārās alianses 60. gadskārtai.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites