Naršymo kelias

B. Obama ir J. M. Barroso spaudos konferencijoje © EB

ES ir JAV aukščiausiojo lygio susitikime griežtai pasmerktas Šiaurės Korėjos raketos paleidimas

Su JAV prezidentu Baracku Obama Prahoje susitikę ES vadovai griežtai pasmerkė Šiaurės Korėjos raketos paleidimą ir pasikeitė nuomonėmis češtinaEnglishfrançais apie ekonomiką, klimato kaitą, energetiką ir prekybą.

Be to, jie aptarė Irano branduolinę programą, taiką Artimuosiuose Rytuose ir paramą Afganistanui bei Pakistanui.

Šiaurės Korėja paleido raketą likus vos kelioms valandoms iki balandžio 5 d. aukščiausiojo lygio susitikimo – paskutinio pirmosios B. Obamos viešnagės Europoje etapo.

Europos Vadovų Taryba ir JAV paskelbė bendrą pareiškimą češtinaEnglishfrançais, kuriame teigiama, kad Šiaurės Korėjos balistinių raketų programos tikslas buvo įgyti galimybę grasinti greta ir toliau esančioms šalims masinio naikinimo ginklais.

Kalbėdamas apie kovą su klimato kaita English, Europos Komisijos Pirmininkas J. M. Barroso pasakė, kad Europos ir Jungtinių Amerikos Valstijų nuomonės vis labiau panašėja ir kad jos bendradarbiaus daugiau.

B. Obamos teigimu, JAV pasirengusi vadovauti tarptautinėms branduolinių ginklų atsargų mažinimo pastangoms. Abi šalys dar kartą patvirtino įsipareigojimą baigti pernelyg ilgai užsitęsusias pasaulio prekybos derybas.

Kiek anksčiau B. Obama dalyvavo Londone įvykusiame G20 aukščiausiojo lygio susitikime dėl pasaulinės ekonomikos krizės ir NATO įkūrimo 60-ųjų metinių proga Strasbūre surengtame karinio aljanso aukščiausiojo lygio susitikime.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos