Navigatsioonitee

Presidendid Obama ja Barroso pressikonverentsil © EC

Põhja-Korea raketistart kutsus esile tugeva reageeringu ELi-USA tippkohtumisel.

ELi juhid ja USA president Obama mõistsid oma kohtumise käigus Prahas kategooriliselt hukka Põhja-Korea raketistardi ning vahetasid mõtteid češtinaEnglishfrançais majanduse, kliimamuutuse, energeetika ja kaubanduse üle.

Samuti oli arutuse all Iraani tuumaprogramm, Lähis-Ida rahuprotsess ning abi andmine Afganistanile ja Pakistanile.

Põhja-Korea raketistart toimus just mõned tunnid enne 5. aprilli tippkohtumist, millega lõppes president Obama esimene Euroopa-külastus presidendina.

Euroopa Ülemkogu ja USA tegid ühisavalduse češtinaEnglishfrançais, milles öeldakse, et Põhja-Korea ballistiliste rakettide programmi eesmärk on luua suutlikkus naaberriikide ja kaugemal asuvate riikide ähvardamiseks massihävitusrelvadega.

Kliimamuutuse English vastase võitluse kohta sõnas Euroopa Komisjoni president Barroso, et selles küsimuses Euroopa ja USA lähenevad üksteisele ning tahaksid teha rohkem koostööd.

President Obama teatas USA valmisolekust olla tuumaarsenali vähendamisel rahvusvahelise tegevuse esirinnas. Pooled kinnitasid taas oma valmisolekut viia lõpule pikaleveninud maailmakaubanduse alased läbirääkimised.

Enne seda oli president Obama viibinud Londonis G20 tippkohtumisel, millel arutati ülemaailmset majanduskriisi ning Strasbourgis NATO tippkohtumisel, mis peeti sõjalise liidu 60. aastapäeva tähistamiseks.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad