Navigācijas ceļš

Eiropas Savienībai rūp pasaulē notiekošais - 11/11/2008

Humānās palīdzības dienesta speciāliste, lai iegūtu informāciju, iztaujā Irākas bēgli bēgļu nometnē Sīrijā. © EK

Lai gan Eiropas Savienība aktīvi palīdz postā nonākušajiem visā pasaulē, plašsaziņas līdzekļi un plaša sabiedrība joprojām nav informēta par Eiropas Savienības darbību.

“Bija vakars, kaujinieku sadursmes turpinājās. Bruņots vīrs mums paziņoja, ka mums ir jādodas prom.” Mazajai afgāņu meitenei Šamianai un viņas ģimenei bija jābēg no sava ciema Karabahā, kas atrodas 30 km no Kabulas. Viņi gāja vairākas dienas un tikai tad nonāca kādā nometnē Pakistānā.

Uz notikumu vietu nosūtītie Eiropas Komisijas Humānās palīdzības biroja (ECHO Englishfrançais ) darbinieki ātri novērtēja nepārtraukti plūstošo bēgļu masu neatliekamās vajadzības, lai sadalītu pieejamo palīdzību. Bija jāgādā par pajumti, pārtiku, medicīnisko aprūpi, dzeramo ūdeni un psiholoģisko palīdzību bēgļiem, kā arī par ģimeņu atkalapvienošanos.

Humānās palīdzības birojam ir jāreaģē ātri. Pavisam nesen tas sarūpēja 4 miljonus eiro, lai palīdzētu vairāk nekā 250 000 cilvēku, kuriem sava dzīvesvieta bija jāatstāj nepārtraukto kauju dēļ, kuras turpinājās Kongo.

Šogad Eiropas Savienība humānajai palīdzībai ir atvēlējusi vairāk nekā 700 miljonus eiro Englishfrançais . Lai gan šī palīdzība apjoma ziņā ir vislielākā visā pasaulē, tā nepavisam nav arī visredzamākā. Lai saglabātu neitralitāti un nodrošinātu efektivitāti, ECHO nerīkojas tieši, bet dod priekšroku vietējo iniciatīvu līdzfinansēšanai, izmantojot partnerorganizāciju Englishfrançais tīkla starpniekpakalpojumus.

Pēc četriem gadiem Šamiana un viņas ģimene varēja atgriezties savā ciemā. Viņu māja bija izdemolēta, un apkārtējie lauki mīnēti, bet Eiropas Savienība ģimenei palīdzēja ar pārtiku un finansēja atmīnēšanu. Tā ģimenei arī piešķīra līdzekļus savas mājas atjaunošanai.

Laikā, kad humānā palīdzība pasaulē arvien vairāk ir atkarīga no militārpersonām, humānās palīdzības personālu ne vienmēr uzsata par neitrālu, un kaujinieki arvien biežāk šos darbiniekus uztver kā personas, kas iesaistījušās karā.

Tomēr Izabella Dota no ECHO pārstāvniecības biroja Kabulā nezaudē drosmi: “Šādā situācijā mūsu darbs dienu no dienas kļūst arvien nozīmīgāks. Tam visai drīz ir konkrēti rezultāti. Mēs nedrīkstam kļūdīties.”

Eiropas Savienība katru gadu palīdz vairāk nekā 18 miljoniem cilvēku; tie ir gan bruņotu konfliktu, gan dabas katastrofu, gan klimata pārmaiņu upuri.

Eiropas Savienība arī vada cīņu pret nabadzību visā pasaulē. Šajā sakarībā tā organizē Eiropas attīstības dienas Englishfrançais no 15. līdz 17. novembrim Strasbūrā.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites