Naršymo kelias

Europos Sąjunga rūpinasi pasauliu - 11/11/2008

Humanitarinės pagalbos darbuotoja kalbasi su pabėgėliu iš Irako. © EK

Nors Europos Sąjunga padeda nuo įvairiausių nelaimių nukentėjusiems gyventojams visuose planetos kampeliuose, ši jos veikla žiniasklaidos ir plačiosios visuomenės lieka neįvertinta.

„Buvo vakaras, smarkiai šaudė. Ginkluotas vyras mums liepė išeiti.“ Shamiana, afganistanietė mergytė ir jos artimieji turėjo bėgti iš savo Qarabagh'o kaimo, esančio už 30 kilometrų nuo Kabulo. Po ilgos kelionės pėsčiomis jie atėjo į vieną iš Pakistane įrengtų stovyklų.

Europos Komisijos humanitarinės pagalbos tarnybos (ECHO Englishfrançais ) į vietą išsiųsti specialistai greitai įvertino būtiniausius masiškai plūstančių pabėgėlių poreikius, kad kuo geriau paskirstytų gaunamą pagalbą. Pabėgėliams reikėjo suteikti pastogę, maisto, medicinos priežiūrą, geriamojo vandens ir psichloginę pagalbą, taip pat padėti susitikti pasimetusiems artimiesiems.

Svarbiausia ECHO – pagalbą suteikti greitai. Visiškai neseniai ji skyrė 4 mln. eurų pagalbą 250 000 žmonių, kurie dėl mūšių Kongo Demokratinėje Respublikoje turėjo palikti namus.

Šiais metais Europos Sąjunga skyrė per 700 mln. eurų Englishfrançais humanitarinės pagalbos. Nors tai didžiausia pasaulyje šiam tikslui skirta suma, apie tai nėra plačiai žinoma. Nešališkumo ir veiksmingumo sumetimais ECHO veikia netiesiogiai, dažniausiai finansiškai remdama vietoje vykdomas iniciatyvas per organizacijų partnerių Englishfrançais tinklą.

Po ketverių metų Shamiana su savo artimaisias galėjo grįžti į gimtąjį kaimą. Jų namas buvo sugriautas, o laukai aplinkui nusėti minomis, bet Europos Sąjunga juos aprūpino maistu ir finansavo išminavimo operacijas. Ji taip pat skyrė lėšų namui atstatyti.

Pasaulyje humanitarinei pagalbai teikti vis dažniau pasitelkiami kariškiai, tad į humanitarinės pagalbos darbuotojus ne visada žiūrima kaip į nešališkus asmenis ir konfliktuojančios pusės vis dažniau juos užpuola.

Vis dėlto Kabule dirbanti ECHO darbuotoja Isabelle D’Haudt rankų nenuleidžia: „Dėl tokios padėties mūsų veikla tampa tik svarbesnė. Jos tikslas yra aiškiai apibrėžtas, o rezultatai matyti iš karto. Klysti negalime.“

Europos Sąjunga kasmet padeda daugiau kaip 18 mln. nuo konfliktų, stichinių nelaimių ir kitų ekstremalių gamtos reiškinių nukentėjusių žmonių.

Europos Sąjunga taip pat stovi pirmosiose kovotojų su skurdu gretose. Šiai problemai nagrinėti lapkričio 15–17 d. Strasbūre ji organizuoja Europines vystymosi pagalbos dienas Englishfrançais .

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos