Naršymo kelias

Prie sunkvežimio su ES pagalbos siuntiniu susirinkę žmonės

ES skyrė 6 mln. EUR pagalbą nuo konflikto Pietų Osetijoje ir kitose Gruzijos dalyse kenčiantiems žmonėms. Rengiamasi skirti dar daugiau pagalbos.

Pagalbą dalija nevyriausybinės organizacijos, specializuotos JT agentūros, Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio organizacijų darbuotojai. Įvairios ES šalys suteikė papildomą 8,4 mln. EUR pagalbą.

Padėtis Gruzijoje svarstyta rugsėjo 1 d. skubiai sušauktame ES aukščiausiojo lygio susitikime DeutschEnglishespañolfrançaisitaliano . ES vadovai nusprendė atidėti derybas su Rusija dėl naujo partnerystės susitarimo tol, kol Maskva neatitrauks karinių pajėgų į iki konflikto buvusias pozicijas. Jie taip pat sutarė persvarstyti santykius su Rusija ir pasmerkė tai, kad Maskva Pietų Osetiją ir Abchaziją pripažino nepriklausomomis valstybėmis. Kitą savaitę Komisijos Pirmininkas Jose Manuelis Barroso ir ES užsienio reikalų politikos vadovas Javieras Solana kartu su Prancūzijos prezidentu Nicolasu Sarkozy vyks į Maskvą. Prancūzija šiuo metu rotacijos tvarka pirmininkauja ES.

ES į konflikto zoną jau išsiuntė ekspertų grupę humanitariniams poreikiams įvertinti. Civiliai stebėtojai prižiūrės, kad būtų tinkamai įgyvendinamas ES tarpininkaujant parengtas šešių punktų planas. Jame raginama nutraukti ugnį, pradėti tarptautines diskusijas, o Rusija – grąžinti karines pajėgas į pozicijas, kuriose jos buvo prieš penkių dienų karą, per kurį Rusijos kariai užėmė Gruzijos teritorijos dalį už Pietų Osetijos ribų.

ES vadovai taip pat sutarė suteikti Gruzijai atstatymo pagalbą ir užtikrinti, kad būtų kuo skubiau pasirašytas laisvosios prekybos susitarimas bei nustatyta lankstesnė vizų išdavimo tvarka Gruzijos piliečiams. Jie taip pat nutarė padėti surengti tarptautinę pagalbos Gruzijai teikėjų konferenciją. Už išorės reikalus atsakingos Komisijos narės Benitos Ferrero-Waldner teigimu, siekiant padėti 20 000–30 000 perkeltųjų asmenų, prireiks maždaug 110 mln. EUR pagalbos.

Pastaraisiais metais, ypač nuo 2004 m. ES plėtros į rytus, ES siekė stiprinti ryšius su Gruzija. Pagal Europos kaimynystės politiką ES teikia Gruzijai finansinę paramą ekonominėms ir politinėms reformoms įgyvendinti. B. Ferrero-Waldner pažymėjo, kad ES siekia didinti šias pastangas ir stiprinti ryšius su Ukraina bei Moldova, kurioms taip pat teikiama pagalba pagal Europos kaimynystės politiką.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos