Naršymo kelias

Bulgarija ir Rumunija turi aktyviau kovoti su korupcija - 24/07/2008

Komisijos pastatas „Berlaymont“ su sveikinimo plakatu, Bulgarijai ir Rumunijai įstojus į ES

Naujausiose pažangos ataskaitose abi šalys raginamos aktyviau vykdyti teismų reformą ir kovoti su korupcija

2007 m. į ES įstojusios Bulgarija ir Rumunija turėjo netobulas teismų sistemas ir problemų dėl korupcijos. Be to, Bulgarijai sunkiai sekėsi pažaboti organizuotą nusikalstamumą. Abiejų valstybių buvo paprašyta spręsti šias problemas. Dabar padaryta pažanga apžvelgta dviejose naujose ataskaitose.

Bendra išvada yra ta, kad abi šalys iš tikrųjų ėmėsi veiksmų, ypač vykdydamos teismų reformą, ir padarė tam tikrą pažangą,bet to nepakanka.

Rumunijoje jau sukurti pagrindiniai šiuolaikinės teismų sistemos elementai, bet pati sistema dar nėra tvirta, o aukštų pareigūnų korupcijos atvejai dažnai politizuojami. Vyriausybė ataskaitoje raginama aktyviau imtis reformų.

Bulgarija įspėjama, kad jos kova su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu neduoda pakankamų rezultatų. Nusikaltėliai dažnai išvengia bausmės, o jų finansiniai aktyvai retai kada įšaldomi. Politinių partijų finansavimas taip pat labai nereglamentuotas. Dėl lėšų administravimo pažeidimų Europos Komisija per pastaruosius šešis mėnesius sustabdė dalį ES skiriamo finansavimo.

Ataskaitoje Bulgarija raginama „žodžius paversti darbais ir vykdyti įsipareigojimus atlikti rimtą reformą“.

Vertinimas paremtas abiejų šalių valdžios įstaigų, Europos Komisijos, kitų ES valstybių narių, užsiimančių veikla Bulgarijoje ir Rumunijoje, bei pilietinės visuomenės organizacijų suteikta informacija.

Abiem šalims iškelti tikslai, pvz., Rumunija turi įvesti antikorupcinių priemonių vietos valdžios įstaigoms, o Bulgarija – pataisyti konstituciją ir pašalinti neaiškumus dėl teismų sistemos savarankiškumo ir atskaitomybės.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos