Navigācijas ceļš

Strauja vispārēja izaugsme jaunattīstības valstīs - 26/05/2008

Satiksme Ķīnas pilsētā

Jaunattīstības valstis varētu panākt augsta līmeņa, ilgtspējīgu un vispārēju izaugsmi, ja to vadītāji gādātu par savu valstu iesaistīšanos pasaules ekonomikā.

Saskaņā ar izaugsmes un attīstības komisijas Englishespañolfrançais ziņojumu, ar kuru divi tās dalībnieki — Nobela prēmijas laureāts Maikls Spenss un reģionālās politikas komisāre Danuta Hībnere — iepazīstināja Briselē, jaunattīstības valstu izaugsmes potenciāls lielā mērā ir atkarīgs no pašu vadošajiem politiķiem un ekonomikas speciālistiem.

Ziņojumā Englishespañolfrançais bez iesaistīšanās pasaules ekonomikā un labas pārvaldības norādīts vēl uz šādām stratēģijām ilgtspējīgai un vispārējai izaugsmei:

  • publiski un privāti ieguldījumi izglītībā, veselības aizsardzībā un pilsētattīstībā;
  • vides aizsardzība un energoefektivitāte;
  • pilsētu un lauku apvidu tuvināšanās.

Katra stratēģija pielāgojama konkrētajai situācijai attiecīgajā valstī.

Ziņojums arī uzsver, ka izaugsme ir līdzeklis, nevis mērķis: bez izaugsmes nabadzība nemazināsies. 

Ziņojums vainago pētījumus, kas ilga divus gadus un kuros analizēja ekonomikas iezīmes valstīs, kur 25 gadus vai ilgāk pēc Otrā pasaules kara izaugsme pārsniedza 7 %, piemēram, Botsvānā, Brazīlijā, Ķīnā, Korejā, Honkongā, Indonēzijā, Japānā, Malaizijā, Maltā, Omānā, Singapūrā, Taivānā un Taizemē.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites