Naršymo kelias

Siekti spartaus, nuolatinio ir visiems naudingo augimo - 26/05/2008

Eismas Kinijos miesto keliuose

Besivystančiose šalyse galima užtikrinti spartų, nuolatinį ir visiems naudingą ekonomikos augimą, jeigu jų vadovai šias šalis įtrauks į pasaulio ekonomiką.

Iš Ekonomikos augimo ir vystymosi komisijos Englishespañolfrançais ataskaitos, kurią Briuselyje pateikė du jos nariai – Nobelio premijos laureatas Michaelas Spence ir Komisijos narė, atsakinga už regioninę politiką, Danuta Hübner, – matyti, kad besivystančių šalių perspektyvos daugiausia priklauso nuo jų politinių vadovų ir ūkinės veiklos vykdytojų.

Be dalyvavimo pasaulio ekonomikoje ir tinkamo valdymo, ataskaitoje Englishespañolfrançais nurodomos ir kitos pagrindinės sąlygos, užtikrinančios besivystančių šalių spartų ir nuolatinį ekonomikos augimą:

  • viešosios ir privačios investicijos į švietimą, sveikatą ir urbanizaciją;
  • aplinkos apsauga ir veiksmingai naudojama energija;
  • miesto ir kaimo aplinkos sąsajos.

Šios sąlygos turėtų būti pasirenkamos ir vykdomos atsižvelgiant į kiekvienos šalies padėtį.

Ataskaitoje taip pat primenama, kad augimas yra priemonė, o ne rezultatas: be augimo kova su skurdu bus pralaimėta. 

Dvejus metus rengtos ekonomikos augimo ataskaitos išvados grindžiamos šalių, kurių augimas 25 metus arba ilgiau nuo Antrojo pasaulinio karo buvo didesnis kaip 7 %, ekonomikos rodiklių tyrimu. Tarp tokių šalių patenka Botsvana, Brazilija, Kinija, Korėja, Honkongas, Indonezija, Japonija, Malaizija, Malta, Omanas, Singapūras, Taivanas ir Tailandas.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos