Navigačný riadok

Nebojte sa vyjadriť za lepší svet - 16/05/2008

Európska cena Lorenza Nataliho podporuje novinárov obhajujúcich ľudské práva, demokraciu a rozvoj.

EÚ vyzýva novinárov z celého sveta, aby sa prihlásili do súťaže Lorenza Nataliho Englishespañolfrançais za slobodu slova (uzávierka 30. júna 2008).

Ako sa vyjadril komisár pre humanitárnu pomoc Louis Michel o význame ceny: „Bez informácií a médií by svet prišiel o spomienky na minulosť, nemohol by si uvedomovať prítomnosť a diskutovať o budúcnosti.”

Cena Lorenza Nataliho je dôležitou súčasťou politiky rozvoja EÚ Englishfrançais, ktorá považuje obranu demokracie a ľudských práv za príspevok k dobrej správe vecí verejných, mieru a pokroku v rozvojových krajinách.

Tento rok sa do súťaže môžu zapojiť novinári zo všetkých médií (rozhlasu, televízie, tlače a internetu) z celého sveta. Finančná odmena, ktorú si medzi sebou víťazi podelia, predstavuje celkovo 50 000 eur. Slávnostné udeľovanie cien sa uskutoční v novembri tohto roku v Štrasburgu pri príležitosti osláv európskych rozvojových dní Englishfrançais.

Komisia bude príspevky vyhodnocovať spoločne s dvomi najznámejšími svetovými tlačovými združeniami: Reportérmi bez hraníc a Svetovou asociáciou novín, ktoré zastupujú vyše 18 000 publikácií na piatich kontinentoch.

Lorenzo Natali bol ocenený za svoju odvahu v osloboditeľskom boji v okupovanom Taliansku v 1944.

Prihláška do súťaže Lorenza Nataliho Englishespañolfrançais

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy