Ścieżka nawigacji

W walce o lepszy świat - 16/05/2008

Dziennikarze, którzy bronią praw człowieka, demokracji i rozwoju, mogą ubiegać się o europejską nagrodę.

UE zaprasza dziennikarzy z całego świata do wzięcia udziału w konkursie Lorenzo Natali Englishespañolfrançais na rzecz wolności słowa (ostateczny termin zgłoszeń upływa 30 czerwca 2008 r.).

Wyjaśniając znaczenie nagrody, komisarz ds. pomocy humanitarnej Louis Michel powiedział: „Bez informacji, bez mediów świat zapomina o przeszłości, zanika jego świadomość teraźniejszości i debata o przyszłości.”

Nagroda Lorenzo Natali to ważna część unijnej polityki rozwoju Englishfrançais, zgodnie z którą działania na rzecz obrony demokracji i praw człowieka to ważny krok w kierunku praworządności, pokoju i postępu w krajach rozwijających się.

W tym roku o nagrodę mogą ubiegać się dziennikarze z wszystkich mediów i z całego świata (radio, telewizja, prasa i Internet). Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne o łącznej wartości 50 tys. euro. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w listopadzie br., podczas obchodzonych w Strasburgu Europejskich Dni Rozwoju Englishfrançais 2008.

Przy ocenie uczestników konkursu Komisja będzie współpracować z dwoma najbardziej prestiżowymi stowarzyszeniami prasowymi na świecie. Są to: Reporterzy Bez Granic i zrzeszenie „Word Association of Newspapers”, reprezentujące ponad 18 tys. publikacji na pięciu kontynentach.

Lorenzo Natali był bojownikiem o wolność, odznaczonym za bohaterstwo w walce o wyzwolenie Włoch spod okupacji w 1944 r.

Formularz zgłoszeniowy – konkurs Lorenzo Natali Englishespañolfrançais

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki