Navigatsioonitee

Parema maailma nimel - 16/05/2008

Euroopa auhind antakse ajakirjanikele, kes seisavad inimõiguste, demokraatia ja arengu eest.

EL kutsub kogu maailma ajakirjanikke osalema konkursil Lorenzo Natali auhinnale Englishespañolfrançais, mis antakse välja sõnavabaduse kaitsmise eest (kandideerida saab kuni 30. juunini 2008).

Selgitades auhinna tähtsust, sõnas arengu ja humanitaarabi volinik Louis Michel, et kui ei oleks teabeallikaid ja ajakirjandust, ei mäletaks maailm minevikku, ei mõistaks olevikku ega saaks arutleda tuleviku üle.

Lorenzo Natali auhind on oluline osa ELi arengupoliitikast Englishfrançais, mille raames käsitletakse demokraatia ja inimõiguste kaitsmist kui arengumaade liikumist heade valitsemistavade, rahu ja arengu teel.

Käesoleval aastal jagatakse auhind kogusummas 50 000 eurot välja kõigi meediakanalite (raadio, televisioon, trükiajakirjandus ja Internet) esindajate vahel kogu maailmast. Võitjaid autasustatakse tseremoonial, mis leiab aset 2008. aasta novembris Strasbourgis Euroopa arengupäevade Englishfrançais raames.

Võitjate väljaselgitamisel teeb Euroopa Komisjon koostööd maailma kahe tuntuima pressiühendusega. Need on Piirideta Ajakirjanikud (Reporters Without Borders) ja Ülemaailmne Ajalehtede Liit (the World Association of Newspapers), mis hõlmab üle 18 000 väljaande viies maailmajaos.

Lorenzo Natali oli vabadusvõitleja, keda autasustati 1944. aastal Itaalia vabastamisel üles näidatud vapruse eest.

Vorm osalemiseks Lorenzo Natali konkursil Englishespañolfrançais

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad