Cesta

Nemlčet k bezpráví - 16/05/2008

Evropská cena podporuje novináře, kteří brání lidská práva, demokracii a rozvoj.

Evropská komise vyzývá novináře z celého světa, aby se zúčastnili soutěže Lorenza Nataliho Englishespañolfrançais o svobodě projevu (uzávěrka – 30. června 2008).

Komisař pro humanitární pomoc Louis Michel vysvětlil význam ceny takto: „Bez informací, bez médií ztrácí svět svou paměť a svou znalost sebe sama a přichází o debatu o své budoucnosti“.

Cena Lorenza Nataliho je důležitou součástí rozvojové politiky EU Englishfrançais, pro kterou je obrana demokracie a lidských práv krokem směrem k řádné veřejné správě, míru a pokroku v rozvojovém světě.

Letos se o cenu mohou ucházet všechny sdělovací prostředky (rozhlasové a televizní stanice, tisk a internetové stránky) z celého světa a vítězové se podělí o celkem 50 000 eur. Ceny budou slavnostně předány v listopadu 2008 u příležitosti evropských dní rozvoje Englishfrançais ve Štrasburku.

Při hodnocení soutěžících spolupracuje Komise se dvěmi celosvětově známými tiskovými asociacemi: Reportéry bez hranic a Světovou asociací novin, která zastupuje více než 18 000 periodik na pěti kontinentech.

Lorenzo Natali byl bojovníkem za svobodu, který byl vyznamenán za statečnost v osvobozenecké válce v okupované Itálii v roce 1944.

Přihláška – soutěž Lorenza Nataliho Englishespañolfrançais

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy