Navigācijas ceļš

Jāpilda jaunattīstības valstīm dotie solījumi - 09/04/2008

Nabadzīga kolumbiešu ģimene – novājējuši vecāki un četri bērni pie lauka vidū uzceltas būdas

ES mudina dalībvalstis palielināt attīstībai domātās palīdzības summas un efektivitāti.

Solidaritāte ar jaunattīstības valstīm ir viena no ES pamatvērtībām — pagājušajā gadā tā 8,6 miljardus eiro atvēlēja palīdzībai attīstības jomā. Lai gan ES joprojām ir pasaules līdere šādi sniegtās palīdzības apjoma ziņā, 2007. gadā izlietotie līdzekļi faktiski bija par 1,7 miljardiem mazāki nekā iepriekšējā gadā, apgalvo Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija English.

Jaunattīstības valstis jāiesaista vispārēju globālu problēmu risināšanā, piemēram, saistībā ar klimata pārmaiņām, pandēmiju, migrāciju un miera un drošības apdraudējumu, tomēr tām vajadzīga palīdzība, lai piedalītos šai procesā. Tāpēc ES aicina dalībvalstis:

  • 2010. gadā kopīgi piešķirt attīstībai domātajai palīdzībai 0,56 % no to nacionālā kopienākuma, 2015. gadā palielinot šo rādītāju līdz 0,7 %. Lai izpildītu šo apņemšanos, ES valstīm jāsagādā papildus vēl krietna summa naudas;
  • turpināt uzlabot palīdzības efektivitāti un rezultātus saņēmējās valstīs;
  • veidot ES politiku, kas stimulētu attīstību, īpaši pievēršoties biodegvielai un pētījumiem, kā arī risinot problēmu, kad kvalificēti cilvēki aizbrauc no savas valsts, lai strādātu ārzemēs;

§ gādāt par atbalstu tirdzniecībai — 2 miljardi eiro, ko ES valstis līdz 2010. gadam izdos tirdzniecības veicināšanai, jānovirza projektiem, kas veicina attīstību.

ES dalībvalstis, ievērojot ANO tūkstošgades attīstības mērķus English, ir apņēmušās panākt, lai 2015. gadā piešķirtā palīdzība attīstībai atbilstu 0,7 % no to nacionālā kopienākuma.  Tomēr pērngad šis rādītājs bija tikai 0,38 %, lai gan 2006. gadā atvēlētie 0,39 % solīja cerīgāku ainu.

Dalībvalstis, pamatojoties uz apstiprinātiem plāniem, rīkos diskusijas, kur vienosies par kopēju nostāju, un gada beigās notiks divas lielas starptautiskas konferences —  augsta līmeņa forums par palīdzības efektivitāti English (septembrī Akrā) un konference par finansējumu attīstībai English (decembrī Dohā).

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites