Navigācijas ceļš

Palīdzīga roka Rietumbalkāniem - 05/03/2008

Skats uz pilsētu Bosnijā un Hercegovinā

Komisija pieņem jaunas iniciatīvas, lai palīdzētu Rietumbalkāniem sagatavoties dalībai ES.

Rietumbalkānu valstīm – Albānijai, Bosnijai un Hercegovinai un Serbijai – virzoties pa pievienošanās ceļu, Komisija palielina savu atbalstu, lai palīdzētu šīm valstīm sagatavoties. Jaunās iniciatīvas jo īpaši paredz:

  • palielināt stipendiju skaitu, lai mudinātu studentus studēt ES;
  • izvērst zinātnieku un pētnieku sadarbību;
  • nostiprināt sadarbību vides aizsardzības, tiesiskuma, brīvības un drošības jomās.

Šobrīd apspriež bezvīzu režīma ceļošanas iespējas.

"ES neapšaubāmi vēlas palīdzēt Rietumbalkānu cilvēkiem izšķirties par labu Eiropas vērtībām un dzīves standartiem," paziņoja paplašināšanās komisārs Olli Rēns un piebilda, ka galīgais lēmums par to, vai viņi virzīsies uz Eiropas nākotni, stabilitāti un labklājību, ir jāpieņem reģiona līderiem un cilvēkiem.

Ik gadu Rietumbalkāniem piešķir aptuveni 800 miljonus eiro, lai palīdzētu sagatavoties dalībai ES, – uz vienu iedzīvotāju tas ir vairāk nekā jebkur pasaulē –, un šo palīdzību turpinās sniegt līdz 2011. gadam. Tagad lielāku šo līdzekļu daļu atvēlēs aktivitātēm, ko īsteno pilsoniskā sabiedrība – arodbiedrības, patērētāju organizācijas, sieviešu un jauniešu asociācijas. Ir plānots, ka 17.-18. aprīlī norisināsies konference par pilsoniskās sabiedrības nozīmi reģionā.

ES vienmēr ir atbalstījusi Rietumbalkānu valstu sadarbību tirdzniecībā, enerģētikas un transporta nozarē, bet šonedēļ izskatīšanai ir iesniegtas jaunas iniciatīvas, ieskaitot pārrobežu reaģēšanas pasākumus English tādu katastrofu gadījumā kā mežu ugunsgrēki 2007. gadā.

ES paplašināšanās stratēģija un progresa ziņojumi English (en) français (fr)

2004. gada paplašināšanās bilance Deutsch (de) English (en)

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites