Navigatsioonitee

Abikäsi Lääne-Balkanile - 05/03/2008

Vaade linnale Bosnias ja Hertsegoviinas

Lääne-Balkani riikide toetamine valmistab neid ette ELiga ühinemiseks.

Lääne-Balkani riikide, sealhulgas Albaania, Bosnia ja Hertsegoviina, Montenegro ning Serbia ELiga ühinemise lähenedes suurendab Euroopa Komisjon oma toetust ettevalmistustele järgmiselt:

  • annab rohkem stipendiume üliõpilastele ELis õppimiseks
  • loob rohkem kontakte teadustöötajatega  
  • teeb rohkem koostööd keskkonnakaitse, õiguse, vabaduse ja turvalisuse valdkonnas.

Ka viisavaba reisimine on kõne all.

"Euroopa Liidu tahe toetada Lääne-Balkani rahvaid nende valikus Euroopalike väärtuste ja elustandardite kasuks on kõikumatu," ütles laienemisvolinik Olli Rehn. Ta lisas, et lõplik otsus on piirkonna juhtivate poliitikute ja rahva teha, kas nad seovad oma tuleviku Euroopaga ning stabiilsuse ja heaoluga.

Lääne-Balkani ettevalmistamisele ELiga ühinemiseks kulub aastas umbes 800 miljonit eurot, s.o ühe inimese kohta rohkem kui mis tahes muudes riikides. Selline praktika jätkub 2011. aastani.  Suurem osa nimetatud vahenditest suunatakse kodanikuühiskonna meetmetele – ametiühingutele, tarbijaorganisatsioonidele, naiste- ja noorteühendustele. Piirkonnas kodanikuühiskonna tähtsust kajastav konverents toimub 17.–18. aprillil.

EL on pikka aega toetanud Lääne-Balkani riikide omavahelist koostööd kaubanduse, energeetika ja transpordi alal, kuid käesoleval nädalal arutatakse ka uusi algatusi, sealhulgas piiriülest tegevust English loodusõnnetuste puhul (nagu näiteks 2007. aasta metsatulekahjud). 

ELi laienemisstrateegia ja eduaruanded English (en) français (fr)

ELi 2004. aasta laienemise kasulikkus Deutsch (de) English (en)

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad