Navigācijas ceļš

ES pārtikas atbalsts palīdz pabarot miljoniem cilvēku - 04/03/2008

Afrikāņu bēgļu pūlis

Pateicoties ES nesen pieņemtajam lēmumam par pārtikas atbalstu, bads vairs nemocīs apmēram 18,7 miljonus visneaizsargātāko cilvēku pasaulē.

Komisijas Humānās palīdzības birojs Englishfrançais nule piešķīra 160 miljonus eiro pārtikas atbalstam Āfrikas un Āzijas (Kaukāza un Tuvo Austrumu) valstīs.

„Pasaules visnabadzīgākajās valstīs mītošie cilvēki ir ārkārtīgi neaizsargāti, viņi arvien biežāk pieredz dabas katastrofas, karadarbību un trūkumu, kas ātri vien var izraisīt badu. Eiropas Savienības uzdevums ir sagādāt viņiem pārtikas atbalstu un palīdzēt atjaunot pārtikas produktu ražošanu,” uzsvēra attīstības un humānās palīdzības komisārs Englishfrançais Luī Mišels.

Pārtikas atbalstu novirzīs turp, kur tas ir visvairāk vajadzīgs. Pagaidām ir noteikti 17 prioritārie apgabali, to vidū Burundi, Kenija, Afganistāna, Kolumbija, Sudāna, Čada, Somālija, Rietumkrasts un Gazas sektors. Atbalsts ietvers šādus aspektus:

  • pārtikas atbalsta sadale postā nokļuvušajiem cilvēkiem pēc dabas katastrofas, epidēmijas vai bruņota konflikta,
  • uztura uzlabošana sabiedrības daļai, kas krīzes situācijā ir visneaizsargātākā, īpaši gādājot par bērniem, kas jaunāki par 5 gadiem, un viņu mātēm,
  • iztikas avotu atjaunošana lauku kopienās, izmantojot programmas, kad darbu atlīdzina ar pārtiku,
  • iztikas avotu atjaunošana bēgļiem, kas atgriežas mājup vai maina dzīvesvietu pēc krīzes.

Vairumu projektu īstenos, izmantojot ANO Pasaules pārtikas programmu. Veicot pārējos pasākumus, kas saistīti ar uztura nodrošināšanu un īstermiņa pārtikas apgādi, ES sadarbosies ar Sarkano Krustu un citām nevalstiskajām organizācijām.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites