Navigācijas ceļš

Krīzēs cietušie 2008. gadā saņems lielāku palīdzību - 08/01/2008

Afganistānas bēgļu nometne, 2001. gads © EC/ECHO

ES joprojām ir līdere humānās palīdzības jomā, piešķirdama 370 miljonus eiro krīzēs cietušajiem visā pasaulē.

Ik gadu miljoniem cilvēku cieš krīzēs — sākot ar dabas katastrofām un beidzot ar bruņotiem konfliktiem. „Mēs varam bez kavēšanās sniegt palīdzību cilvēkiem, kam tā vajadzīga,” apgalvo humānās palīdzības komisārs Luī Mišels Englishfrançais.

Komisija šogad atvēlēs gandrīz 370 miljonus eiro, lai palīdzētu krīzēs cietušajiem, kas ir visneaizsargātākie visā pasaulē. Līdzekļu lielāko daļu izmantos, lai aizsargātu, paēdinātu, apģērbtu, izmitinātu un ārstētu cietušos, kā arī, lai sagādātu viņiem sanitārus dzīves apstākļus. No pārtikas palīdzības budžeta (160 miljoni eiro) vien labumu gūs vairāk nekā 18,5 miljoni cilvēku. Pārējos līdzekļus sadalīs starp jaunattīstības valstīm, ieskaitot Afganistānu un Ugandu.

ES humānās palīdzības birojs Englishfrançais (ECHO) ir pasaulē lielākais atbalsta sniedzējs krīzes situācijās. Piemēram, ECHO Flight Englishfrançais dienests (budžets — 8 miljoni eiro) nodrošina palīdzību un ārkārtas evakuāciju visattālākajās vietās, kur iespējams piekļūt tikai ar gaisa satiksmi. Šis dienests strādā visā pasaulē, sadarbodamies ar apmēram 200 partneriem, tostarp nevalstiskajām organizācijām, specializētām ANO aģentūrām un Sarkano Krustu.

2007. gadā Komisija izlietoja 220 miljonus eiro ārkārtas pārtikas palīdzībai un īstermiņa atbalsta pasākumiem vairāk nekā 30 valstīm visā pasaulē.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites