Naršymo kelias

2008 m. ES dar labiau rems nukentėjusiuosius nuo nelaimių - 08/01/2008

Pabėgėlių stovykla Afganistane, 2001 m. © EK/ECHO

ES ir toliau bus svarbiausia humanitarinės pagalbos teikėja: 2008 m. humanitarinei pagalbai visame pasaulyje ji skirs 370 mln. EUR.

Kasmet milijonai žmonių visame pasaulyje kenčia nuo įvairių krizių – pradedant stichinėmis nelaimėmis ir baigiant ginkluotais konfliktais. „Mes galime nevėluodami suteikti pagalbą ten, kur jos reikia“, – pažymėjo už humanitarinę pagalbą atsakingas Komisijos narys Louisas Michelis Englishfrançais.

Komisija, siekdama padėti labiausiai nuo nelaimių nukentėjusiems asmenims, šiais metais humanitarinei pagalbai skirs apie 370 mln. EUR. Lėšos pirmiausia bus naudojamos nukentėjusiųjų apsaugai, maistui, drabužiams, būstui, sveikatos priežiūros paslaugoms ir sanitarinėms sąlygoms užtikrinti. Vien tik iš pagalbos maistu biudžeto (160 mln. EUR) planuojama padėti per 18,5 mln. žmonių. Kitos lėšos bus skiriamos besivystančioms šalims, kaip antai: Afganistanui ir Ugandai.

ES humanitarinės pagalbos tarnyba Englishfrançais (ECHO) yra svarbiausia pasaulyje humanitarinės pagalbos teikėja. Pavyzdžiui, pagal programą ECHO Flight Englishfrançais (biudžetas 8 mln. EUR) ji teikia paramą ir rūpinasi avarine evakuacija atokiuose regionuose, kuriuos pasiekti galima tik oro transportu.  ECHO veikia visame pasaulyje ir turi apie 200 partnerių, įskaitant nevyriausybines organizacijas, specializuotas JT agentūras ir Raudonojo Kryžiaus ar Raudonojo Pusmėnulio organizacijas.

2007 m. Europos Komisija daugiau kaip 30 pasaulio šalių suteikė 220 mln. EUR skubią pagalbą maistu ir trumpalaikę paramą.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos