Cesta

Více pomoci pro oběti katastrof v roce 2008 - 08/01/2008

Afghánský utečenecký tábor – 2001 © EC/ECHO

EU stojí stále v čele poskytování humanitární pomoci a vyčlenila 370 milionů eur pro oběti katastrof v celém světě.

Každý rok se miliony lidí na celém světě stávají oběťmi různých krizí – od přírodních pohrom až po ozbrojené konflikty. „Jsme schopni neprodleně doručit pomoc tam, kde je jí třeba,“ uvedl komisař pro humanitární pomoc Louis Michel Englishfrançais.

Komise letos vyčlení téměř 370 milionů eur na pomoc nejpotřebnějším obětem katastrof. Převážná část finančních prostředků se použije na zajištění ochrany, potravin, ošacení, přístřeší, zdravotní péče a hygienických potřeb pro oběti. Očekává se, že jen z rozpočtu na potravinovou pomoc (160 milionů eur) bude poskytnuta pomoc více než 18,5 milionům lidí. Ostatní finanční prostředky se rozdělí mezi rozvojové země jako například Afghánistán či Uganda.

Generální ředitelství pro humanitární pomoc Englishfrançais (ECHO) je největším poskytovatelem humanitární pomoci na světě. Například letecká služba ECHO Flight Englishfrançais (s rozpočtem 8 milionů eur) poskytuje pomoc a nouzovou evakuaci v případě odlehlých sídlišť, kam se lze dostat jenom letecky. Útvar ECHO zasahuje na celém světě a spolupracuje s asi 200 partnery včetně nevládních organizací, specializovaných agentur OSN a Červeného kříže / Červeného půlměsíce.

V roce 2007 vynaložila Komise 220 milionů eur na humanitární potravinovou pomoc a krátkodobou pomoc ve více než 30 zemích světa.

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy