Naršymo kelias

Italija perėmė pirmininkavimą ES - 04/07/2014

Italijos pirmininkavimo logotipas © ES

Augimas ir užimtumas, piliečių teisių stiprinimas ir svarbesnis Europos vaidmuo pasaulyje bus Italijos prioritetai jai šešis mėnesius pirmininkaujant ES.

Italijos pirmininkavimas sutampa su šešiais pirmaisiais gegužę išrinkto naujo Europos Parlamento veiklos mėnesiais ir naujos trijų (pirmininkaujančios ir pirmininkausiančių) valstybių narių grupės – Italijos ir po jos pirmininkavimą perimsiančių Latvijos ir Liuksemburgo – veiklos pradžia. Šių trijų šalių vyriausybės parengė ateinančių 18 mėnesių ES Tarybos darbo programą Englishfrançaisitaliano.

Augimas ir užimtumas

Italija nori paskatinti struktūrines reformas ir inovacijas ES šalyse. Tikslas – skatinti pramonės atgimimą siekiant spręsti nedarbo problemą ir didinti konkurencingumą. Ypač daug dėmesio bus skiriama mažosioms įmonėms ir energetikos bei klimato politikai iki 2030 m.

Italija taip pat ketina skatinti investicijas į vaikų ateičiai itin svarbius sektorius, tokius kaip aplinkos apsauga, infrastruktūra ir skaitmeninės paslaugos.

Dar vienas svarbus klausimas – tvari plėtra, kuris bus nagrinėjamas 2015 m. Milane surengsimoje pasaulinėje parodoje Englishfrançaisitaliano. Jos tema bus „Išmaitinti planetą. Gyvybės energija“.

Piliečiams artimesnė Europa

Didėjant nusivylimui Europos integracija, pirmininkaujanti šalis nori mažinti biurokratizmą ir skatinti skaidrumą, atskaitomybę ir skaitmeninimą, kad būtų užtikrintas veiksmingas ES institucijų bendradarbiavimas.

Italija sieks, kad ES atliktų aktyvesnį vaidmenį srityse, kuriose ji gali duoti papildomos naudos, tokiose kaip pagrindinių teisių apsauga ir migracijos ir prieglobsčio politika. Tačiau ji nori, kad ES mažiau veiktų srityse, kurių klausimus veiksmingiau spręsti nacionaliniu, regioniniu ar vietos lygmenimis.

Europa tarptautinėje arenoje

Pirmininkaujanti šalis mano, kad vykdant ES užsienio politiką reikia platesnio požiūrio sprendžiant regioninius ir pasaulinius uždavinius. Daugiausia dėmesio bus skiriama regionams, kurie ribojasi su ES, visų pirma Viduržemio jūros regionui.

Reikės nuolatinės paramos pereinamajam procesui Šiaurės Afrikoje ir Artimųjų Rytų taikos procesui. Italija taip pat telks dėmesį į naujus asociacijos susitarimus su Gruzija, Moldova ir Ukraina.

Į darbotvarkę bus įtrauktos ir derybos dėl prekybos. Italija tikisi paskatinti pažangą derybose su JAV dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės.

Italijos pirmininkavimas ES Englishfrançaisitaliano

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos