Naršymo kelias

Komisija siekia, kad ES teisė būtų paprastesnė ir lengviau bei pigiau įgyvendinama - 19/06/2014

Įvairius darbus dirbantys žmonės © ES

Komisija vertina mažinant biurokratizmą padarytą pažangą ir praneša apie naujus planus supaprastinti ES taisykles, kad būtų skatinamas ekonomikos augimas ir darbo vietų kūrimas.

Komisijos Reglamentavimo kokybės ir rezultatų programa (REFIT) pradėta vykdyti 2012 m. gruodžio mėn. Ja siekiama supaprastinti ES reglamentavimo sistemą, sukurti kuo geresnes sąlygas ekonomikos augimui ir darbo vietų kūrimui užtikrinant, kad administracinė našta būtų kuo mažesnė.

Programos REFIT taikymo sritis dabar plečiama, kad nauda įmonėms ir piliečiams būtų kuo didesnė, ES teisės aktuose daugiausia dėmesio skiriant tiems klausimams, kuriuos geriausia spręsti ES lygmeniu. Ja taip pat tikrinama, ar nėra naštos, nenuoseklumų ir neveiksmingų priemonių ir nustatomi taisomieji veiksmai.

Pažangos ataskaita

Pirmojoje metinėje rezultatų suvestinėje pdf - 586 KB [586 KB] English (en) apžvelgiama pažanga, padaryta nuo 2013 m. spalio mėn., kai Komisija paskelbė savo plataus užmojo reglamentavimo naštos mažinimo darbotvarkę.

Nuo tada priimta dauguma paprastinimo ir naštos mažinimo pasiūlymų arba jie turėtų būti priimti šiais metais. Be to, atšaukti 53 dar nepriimti pasiūlymai, naikinamos esamos taisyklės ir imtasi veiksmų srityse, kurias reikia įvertinti.

Svarbiausi verslui skirti pasiūlymai, tokie kaip standartinės PVM deklaracijos įdiegimas ir Europos ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo procedūros tobulinimas, jau pateikti.

Ką reikia padaryti

Užtikrinimas, kad ES teisės aktai atitiktų paskirtį, – nuolatinė užduotis. Išnagrinėjusi naujausios ES taisyklių patikros rezultatus ir išklausiusi suinteresuotąsias šalis, Komisija nustatė keletą naujų sričių, kuriose reikia imtis veiksmų:

  • paprastesnės tapatybės ir kelionės dokumentus reglamentuojančios ES taisyklės,
  • nauja verslo statistikos sistema,
  • paprastesnės vizų reikalavimų ES nepriklausančių valstybių piliečiams taisyklės,
  • ES PVM interneto portalas ir kt.

Be to, yra planų panaikinti teisės aktus dėl energijos vartojimo ženklinimo, transporto įkainių ir sąlygų, bendros žemės ūkio politikos ir aplinkosaugos atskaitomybės.

Bendros pastangos

Komisija nori, kad visos ES institucijos teiktų pirmenybę reglamentavimo kokybei, tad pasirinktų politikos galimybių poveikis būtų vertinamas viso teisėkūros proceso metu.

Manoma, kad trečdalis administracinės naštos susidaro dėl nacionalinių įgyvendinimo priemonių, todėl ES vyriausybės taip pat raginamos naudotis ES teisėje numatytomis supaprastinimo galimybėmis.

Komisija toliau stebės įgyvendinimą valstybėse narėse. Į 2015 m. rezultatų suvestinę bus įtrauktas padarytos pažangos įvertinimas.

Pranešimas spaudai. Komisija siekia, kad ES teisė būtų paprastesnė ir lengviau bei pigiau įgyvendinama françaisEnglishNederlandsportuguêsDeutschsvenskaitalianosuomidanskpolski

DUK. REFIT: dabartinė padėtis ir perspektyva English

Pažangus reglamentavimas

Reglamentavimo naštos mažinimas

Paprastesnė ir lengviau bei pigiau įgyvendinama ES teisė

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos