Navigācijas ceļš

2014. gada 17. maijā ES atver durvis sabiedrībai - 16/05/2014

ES karogs uz ES dalībvalstu karogu fona

Lai atzīmētu Eiropas dienu, ES iestādes maijā vērs durvis sabiedrībai. Piedalieties ekskursijās, diskusijās vai pasākumos internetā un apmeklējiet koncertus.

Atzīmējot Eiropas dienu 9. maijā un gatavojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām, ES iestādes Briselē šomēnes vērs durvis apmeklētājiem.

17. maijā jums būs iespēja ieskatīties ES iestāžu aizkulisēs Briselē: 

  • Eiropas Komisijā, kura nosaka ES mērķus un prioritātes un ierosina likumus,
  • Eiropas Parlamentā, kas ir viena no pasaules lielākajām demokrātiskajām asamblejām,
  • Eiropadomē, kur lēmumus pieņem 28 ES valstu un valdību vadītāji.

Apmeklētājiem būs iespēja vairāk uzzināt par ES un tās iestāžu darbu — no humānās palīdzības līdz klimata pārmaiņu ierobežošanai — un apmeklēt izstādes, izrādes, seminārus un dažādus pasākumus pieaugušajiem un bērniem.

Starp norises vietām kursēs bezmaksas transports. Lai iepazītu Briseli, dodieties 3 stundu garā pastaigā gida vadībā, vai arī sekojiet svētku pasākumiem tiešsaistē #EUopendoors.

Svinam Eiropu!

ES atvērto durvju diena ir daļa no Eiropas dienas pasākumiem, kas notiek par godu mieram un brīvībai Eiropas Savienībā, kurā šobrīd ir 28 valstis un vairāk nekā 500 miljoni iedzīvotāju.

Ik gadu maijā visā Eiropā tiek atzīmēta gadadiena kopš Francijas ārlietu ministra Robēra Šūmana slavenās runas 1950. gada 9. maijā. Šūmans nāca klajā ar ideju par jauna veida politisko sadarbību, kas nepieļautu kara iespējamību starp Eiropas valstīm.

Ar šo runu, kurā viņš aicināja Franciju, Vāciju un citas valstis apvienot ogļu un tērauda ražošanu, tika ielikti pamati Eiropas Savienībai.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks 22.–25. maijā.

ES atvērto durvju diena 2014 PDFDeutschEnglish

ES atvērto durvju diena "Facebook" English

Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2014

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites