Naršymo kelias

2014 m. gegužės 17 d. ES institucijos atveria savo duris visuomenei. - 16/05/2014

Prieš ES šalių nacionalines vėliavas plazdanti ES vėliava

Minėdamos Europos dieną ES institucijos gegužės mėnesį atvers savo duris visuomenei. Dalyvaukite šventiniuose renginiuose, gidų vedamose ekskursijose, diskusijose, koncertuose, būkite aktyvūs ir elektroninėje erdvėje.

Pažymėdamos gegužės 9-ąją – Europos dieną – ir rengdamosi Europos Parlamento rinkimams ES institucijos Briuselyje šį mėnesį atvers savo duris lankytojams.

Gegužės 17 d. žvilgtelėkite į Briuselyje įsikūrusių institucijų užkulisius:

  • Europos Komisijoje – ji nustato ES tikslus ir prioritetus, teikia teisės aktų pasiūlymus;
  • Europos Parlamente – tai vienas iš didžiausių pasaulio demokratinių susirinkimų;
  • Europos Taryboje – čia 28 ES šalių valstybių ir vyriausybių vadovai priima sprendimus.

Lankytojai gali daugiau sužinoti apie ES ir jos institucijų veiklą, pradedant humanitarine pagalba ir baigiant veiksmais visuotinio atšilimo srityje, taip pat apžiūrėti parodas, pasižiūrėti spektaklių, dalyvauti seminaruose ir daugybėje kitų suaugusiems ir vaikams skirtų renginių.

Tarp įvairių vietų, kuriose vyks renginiai, kursuos nemokami autobusai. Taip pat galite dalyvauti 3 valandų ekskursijoje pėsčiomis po Briuselį su gidu arba šventiniuose renginiuose elektroninėje erdvėje (#EUopendoors).

Europos šventė

ES atvirų durų diena yra vienas iš kasmetinių Europos dienos šventinių renginių. Šią dieną europiečiai džiaugiasi taika ir laisve Europoje, kurią užtikrina 28 šalis ir per 500 mln. piliečių vienijanti sąjunga.

Gegužės mėn. visoje Europoje vyksta renginiai, skirti Prancūzijos užsienio reikalų ministro Roberto Schumano 1950 m. gegužės 9 d. kalbai paminėti. Tuomet R. Schumanas kalbėjo išdėstė savo idėją sukurti naujos formos politinį bendradarbiavimą, dėl kurio karas tarp Europos tautų taptų neįsivaizduojamas.

Savo kalba jis padėjo Europos Sąjungos pamatus, paraginęs Prancūziją, Vokietiją ir kitas šalis suvienyti savo anglių gavybos ir plieno pramonę.

Rinkimai į Europos Parlamentą įvyks gegužės 22–25 d.

ES atvirų durų diena 2014 PDFDeutschEnglish

ES atvirų durų diena tinkle „Facebook“ English

2014 m. Europos Parlamento rinkimai

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos