Navigačný riadok

Jednotná, otvorená a silná Európa – Prehľad dosiahnutých cieľov Európskej komisie 2010 – 2014 - 25/04/2014

Členovia tímov súčasných komisárov EÚ

Čo pre vás urobila Európska komisia za posledných päť rokov? Európska komisia dnes uverejnila prehľad niektorých hlavných úspechov, ktoré za predchádzajúcich päť rokov dosiahla v prospech občanov a podnikov v celej Európe.

Komisia dnes uverejnila online brožúru, v ktorej predseda Barroso predstavuje hlavné úspechy počas jej funkčného obdobia. Každý komisár či komisárka uvádza tri konkrétne príklady pridanej hodnoty Európskej komisie v rámci svojho portfólia.

Predseda Komisie Barroso vyhlásil:

„V tomto čase zmien nebolo viac možné pridržiavať sa zaužívaných postupov. Ak obdobie piatich rokov pred nástupom tejto Komisie môžeme charakterizovať ústavnými otázkami, ktoré boli vyriešené prijatím Lisabonskej zmluvy, tak posledných päť rokov bolo ovplyvnených hrozbou finančnej krízy a krízy štátneho dlhu. Zoči-voči týmto výzvam môžeme byť veľmi hrdí na to, že sme Európu udržali zjednotenú a otvorenú a že sa nám ju podarilo posilniť do budúcnosti.

Jednotnú, pretože sme ju napriek tlaku vyvíjanému na naše krajiny udržali spolu a dokonca ju rozšírili. Otvorenú, pretože spolu s našimi medzinárodnými partnermi sme sa v rámci skupiny G20 zúčastnili na globálnom riešení krízy, naďalej sme podporovali obchod ako nástroj rastu v rámci Európskej únie a celého sveta a zároveň sme dodržiavali záväzky voči rozvojovým krajinám. Silnejšiu, pretože sa v súčasnosti v celej EÚ zavádzajú potrebné hospodárske reformy a posilňuje správa hospodárskych záležitostí najmä v eurozóne, vďaka čomu budú ekonomiky členských štátov lepšie pripravené na globalizáciu.“

Súvislosti

Funkčné obdobie súčasnej Európskej komisie pozostávajúcej z 28 členov sa začalo 10. februára 2010 a potrvá do 31. októbra 2014.

Prehľad dosiahnutých cieľov DeutschEnglishfrançais

Členovia Európskej komisie 2010 – 2014

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy