Ścieżka nawigacji

Zjednoczona, otwarta i silniejsza Europa – osiągnięcia Komisji Europejskiej w latach 2010–2014 - 25/04/2014

Członkowie obecnego zespołu komisarzy UE

Co zrobiła dla nas Komisja Europejska w ciągu ostatnich pięciu lat? Komisja Europejska opublikowała dziś podsumowanie swoich najważniejszych dokonań, które w ciągu ostatniego pięciolecia zmieniły na lepsze sytuację ludzi i firm w całej Europie.

W opublikowanej dzisiaj internetowej broszurze przewodniczący José Manuel Barroso przedstawia najważniejsze dokonania obecnej Komisji, a każdy z komisarzy omawia trzy konkretne przykłady sukcesów w obszarze, za który jest odpowiedzialny.

Przewodniczący Barroso powiedział:

«W takiej sytuacji zachowanie status quo nie było już możliwe. O ile pięć lat poprzedzających niniejszą kadencję Komisji upłynęło pod znakiem kwestii konstytucyjnych, które formalnie rozstrzygnięto przez wprowadzenie traktatu lizbońskiego, pięć ostatnich lat kształtowała groźba kryzysu finansowego i kryzysu zadłużeniowego. W obliczu tych wyzwań możemy być bardzo dumni z tego, że zachowaliśmy Europę zjednoczoną i otwartą oraz uczyniliśmy ją silniejszą na przyszłość.

„Zjednoczoną”, ponieważ udało nam się utrzymać Europę w całości, a nawet rozszerzyć ją mimo nacisków wywieranych na kraje Europy; „otwartą”, ponieważ wraz z międzynarodowymi partnerami w ramach G20 zdecydowaliśmy się udzielić globalnej odpowiedzi, promowaliśmy handel w Unii Europejskiej i na świecie jako sposób wspierania wzrostu i dotrzymaliśmy zobowiązań podjętych wobec krajów rozwijających się; „silniejszą”, ponieważ w całej Europie są obecnie wdrażane konieczne reformy gospodarcze i wzmacniane jest zarządzanie gospodarcze, w szczególności w strefie euro, aby europejskie gospodarki były lepiej przygotowane do globalizacji».

Kontekst

Obecna Komisja Europejska, w której skład wchodzi 28 komisarzy, rozpoczęła urzędowanie 10 lutego 2010 r. Jej mandat obejmuje okres do 31 października 2014 r.

Osiągnięcia DeutschEnglishfrançais

Komisarze europejscy 2010–2014

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki