Cesta

Výsledky práce Evropské komise 2010–2014: Sjednocená, otevřená a silnější Evropa - 25/04/2014

Členové stávající komise EU

Jak se za posledních pět let promítla práce Evropské komise do života občanů? Evropská komise dnes zveřejnila přehled některých hlavních úspěchů, kterých během posledních pěti let dosáhla při obhajování zájmů evropských občanů a podniků.

V brožuře, která byla dnes zveřejněna v elektronické podobě na internetu, předseda Barroso komentuje hlavní úspěchy, jichž Komise dosáhla v rámci stávajícího mandátu. Každý komisař dále uvádí konkrétní příklady ze svého portfolia, kde Evropská komise zajistila pro občany EU přidanou hodnotu.

V úvodním textu předseda Barroso shrnuje pětileté období těmito slovy:

„V této době změn již nebylo možné pokračovat v zaběhnutých kolejích. V předcházejícím pětiletém období se řešily především ústavní otázky, které byly dokončeny zavedením Lisabonské smlouvy. Náš 5letý mandát proběhl ve stínu finanční krize a krize státních dluhů. Navzdory těmto výzvám můžeme být všichni velmi hrdí na to, že jsme Evropu udrželi sjednocenou, otevřenou a lépe jsme ji připravili pro budoucnost.

„Sjednocenou“, protože se nám podařilo zachovat celistvost Unie a dokonce ji navzdory tlakům, kterým členské země čelí, rozšířit. „Otevřenou“, protože jsme ve spolupráci s našimi partnery ze skupiny G20 vytvořili globální reakci na aktuální problémy, posílili jsme obchodní aktivity jakožto prostředek růstu v rámci EU i na světových trzích a dodrželi jsme naše závazky vůči rozvojovým zemím. „Silnější“, protože v celé Evropě se realizují nutné ekonomické reformy a byla posílena naše správa hospodářských záležitostí, zejména pak oblast naší společné měny eura. To vše proto, aby mohla evropská ekonomika lépe obstát v globalizaci.“

Souvislosti

Současná Evropské komise složená z 28 komisařů se ujala úřadu 10. února 2010. Její mandát končí 31. října 2014.

Výsledky práce DeutschEnglishfrançais

Evropští komisaři 2010–2014

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy