Navigācijas ceļš

Piedalieties Eiropas Parlamenta vēlēšanās - 01/04/2014

Eiropas Parlamenta ēka Strasbūrā no kuģa, kas kuģo ar ES karogu © ES

Politisko partiju izvirzītie kandidāti un ES mēroga diskusijas rosina iedzīvotājus plašāk iesaistīties Eiropas Savienības turpmākās attīstības noteikšanā. 

ES iedzīvotāji no 22. līdz 25. maijam būs aicināti ievēlēt jauno Eiropas Parlamentu, kas pārstāvēs viņus nākamo piecu gadu laikā. Turklāt šogad pirmo reizi ievēlētās politiskās partijas izvirzīs savus kandidātus Komisijas priekšsēdētāja amatam.

Vēlētāju iesaistīšana

Saskaņā ar Lisabonas līgumu ES valdības tagad, ierosinot jauno Komisijas priekšsēdētāja amata pretendentu, ņem vērā Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātus. Lai viņš tiktu ievēlēts, par šo kandidatūru pēc tam balso Eiropas Parlaments.

Šī pieeja ne tikai uzlabos ES iestāžu demokrātisko leģitimitāti, bet arī ļaus iedzīvotājiem lielākā mērā ietekmēt ES turpmāko virzību.

Tā kā vēlēšanas notiks pavisam drīz, kandidāti gluži tāpat, kā tas notiek valsts līmeņa vēlēšanās, šobrīd aktīvi izvērš kampaņas vēlētāju atbalsta iegūšanai. Tiek sagaidīts, ka tas mudinās cilvēkus uzzināt vairāk par ES jautājumiem un vairāk iesaistīties politiskajā procesā.

Iedzīvotāju iespēja izteikties

Pēdējo 18 mēnešu laikā Komisija aizvadījusi vairāk nekā 50 pilsoņu dialogus visā Eiropā. Šo dialogu mērķis bija atjaunot uzticēšanos ES un valsts iestādēm, informēt cilvēkus par to, ko dara ES, un veidot izpratni par to, ka viņu viedoklis ir svarīgs.

Šajās diskusijās piedalījās vairāk nekā 16 000 iedzīvotāju, vēl 105 000 tajās piedalījās tiešsaistē. Šajās diskusijās apsprieda Eiropas, valstu un vietēja līmeņa politiķus, un iedzīvotāju atsauksmes un komentārus Komisija ņems vērā, izstrādājot Komisijas ES turpmākās reformas plānu.

Turpmākie pasākumi

Lai atbildētu uz pilsoņu dialogos izvirzītajiem jautājumiem un ieteikumiem, Komisija publicējusi savu otro ziņojumu par ES pilsonību , kas iepazīstina ar 12 konkrētiem pasākumiem, kuru mērķis ir reaģēt uz pilsoņu raizēm, tādām kā darba ņēmējus un studentus kavējošu šķēršļu likvidēšana un birokrātijas samazināšana.

Daži jautājumi joprojām nav atrisināti, piemēram, Eiropas Komisijas aicinājumi noteikt vienu balsošanas dienu visā Eiropā un izvirzīt politiskajām partijām par pienākumu vēlēšanu biļetenos norādīt, kurai no Eiropas partijām tās piebiedrojas. Pēdējā minētā jautājuma sakarībā dažās valstīs, kur nav atļauts norādīt Eiropas politisko partiju nosaukumus un logotipus, būs nepieciešamas izmaiņas vēlēšanu noteikumos.

Paziņojums presei — Plašāka iedzīvotāju līdzdalība Eiropas Parlamenta vēlēšanās  

Paziņojums presei — Diskusija par Eiropas nākotni 

Faktu lapa — Demokrātiskākas Eiropas Parlamenta vēlēšanas English 

Eiropas Parlamenta 2014. gada vēlēšanas 

Kā darbojas Eiropas Parlaments

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites