Naršymo kelias

Europos Parlamento rinkimai – kad jūsų balsas būtų išgirstas - 01/04/2014

Europos Parlamento pastatas Strasbūre, matomas iš laivo su Europos vėliava © ES

Suteikus galimybę politinėms partijoms teikti Komisijos pirmininko kandidatūras ir rengiant ES masto diskusijas siekiama, kad EP rinkimuose dalyvautų daugiau piliečių, ir jiems suteikti daugiau teisių spręsti dėl būsimos Europos Sąjungos krypties. 

Gegužės 22–25 d. ES piliečiai bus raginami išrinkti naujos sudėties Europos Parlamentą, kuris jiems atstovaus ateinančius 5 metus. Be to, pirmą kartą išrinktos politinės partijos teiks savo kandidatus į Komisijos pirmininko pareigas.

Rinkėjų aktyvumo skatinimas

Dabar pagal Lisabonos sutartį ES valstybių vyriausybės naują Komisijos pirmininką siūlo atsižvelgdamos į Europos Parlamento rinkimus. Tada pirmininką turės išrinkti Europos Parlamentas.

Dėl tokios sistemos ne tik padidės ES institucijų demokratinis teisėtumas, bet ir piliečiams bus suteikta daugiau teisių spręsti dėl to, kuriuo keliu ES eiti toliau.

Šiuo metu rengiantis rinkimams kandidatai vykdo aktyvias rinkimines kampanijas panašiai, kaip tai vyksta per nacionalinių parlamentų rinkimus. Tikimasi, kad tai paskatins žmones daugiau sužinoti apie ES reikalus ir aktyviau įsitraukti į politinį procesą.

Stipresnis visuomenės balsas

Pastaruosius 18 mėnesių Komisija visoje Europoje surengė per 50 piliečių dialogų , kuriais siekiama atkurti pasitikėjimą Europos ir nacionalinėmis institucijomis, informuoti žmones apie ES veiklą ir pasirūpinti, kad jie suprastų, jog jų nuomonė svarbi.

Į šias diskusijas susirinko per 16 000 piliečių, dar 105 000 dalyvavo internetu. Diskusijose dalyvavo Europos, nacionaliniai ir vietos politikai, o visuomenės reakcijos ir indėlis padės Komisijai rengti būsimos ES reformos planą.

Tolesni veiksmai

Reaguodama į per piliečių dialogus pateiktus klausimus ir pasiūlymus Komisija paskelbė antrą ES pilietybės ataskaitą PDFdanskDeutscheesti keelελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianolatviešu valodaMaltiNederlandsportuguêsmagyarromânăslovenčinaslovenščinasuomi, kurioje pateikiama 12 naujų konkrečių priemonių spręsti visuomenei aktualius klausimus, tokius kaip kliūčių darbuotojams ir studentams panaikinimas ir biurokratizmo mažinimas.

Vis dar susiduriama su kai kuriais sunkumais: Komisija ragina visoje Europoje balsuoti vieną dieną ir kad politinės partijos nurodytų, su kuria Europos Parlamento partija jos yra oficialiai susijusios, rinkimų biuleteniuose. Pastarajam tikslui pasiekti kai kuriose šalyse, kuriose draudžiama nurodyti Europos Parlamento politinių partijų pavadinimus ir logotipus, reikės pakeisti rinkimų taisykles.

Pranešimas spaudai. Kad Europos Parlamento rinkimuose dalyvautų daugiau žmonių 

Pranešimas spaudai. Debatai apie Europos ateitį 

Informacijos suvestinė. Demokratiškesni Europos Parlamento rinkimai English 

2014 m. Europos Parlamento rinkimai 

Kaip dirba Europos Parlamentas

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos