Navigačný riadok

27. marca sa zapojte do diskusie o budúcnosti Európy - 24/03/2014

Mladá žena sa hlási o slovo so zdvihnutou roku na podujatí Dialóg občanov

27. marca bude z iniciatívy EÚ viac ako 150 pozvaných občanov v Bruseli diskutovať o budúcnosti Európy. Zapojte sa do tejto diskusie, využite Facebook a Twitter – #EUdeb8 na zasielanie svojich otázok a komentárov.

Diskusia nadväzuje na debaty s európskymi komisármi, ktoré sa konali vo všetkých krajinách EÚ od septembra 2012. Debaty, na ktorých sa zúčastnilo vyše 15 000 ľudí, poskytli občanom priestor na vyjadrenie ich názorov na budúci hospodársky a politický rozvoj Európy pred májovými voľbami do Európskeho parlamentu.

3 účastníci z každej z týchto debát sa zúčastnia na štvrtkovej sérii diskusií v Bruseli. Témy budú zahŕňať

  • práva občanov,
  • prekonávanie krízy,
  • zmeny klímy,
  • obavy spotrebiteľov, ktoré vplývajú na náš každodenný život.

Počas záverečnej diskusie v čase od od 16.00 do 17.00 hod. stredoeurópskeho času sa ku všetkým účastníkom pripojí predseda Európskej komisie José Manuel Barroso. Cele podujatie môžete sledovať cez webstreaming a zapojiť sa doň na sociálnych sieťach.

Dialógy občanov

Rok 2013 bol Európskym rokom občanov zameraným na zlepšenie informovanosti ľudí o právach, ktoré im vyplývajú z občianstva EÚ. V celej Európe sa konali dialógy, na ktorých mohli občania EÚ vyjadriť svoje nádeje a očakávania do budúcnosti a svoje názory na budúce smerovanie EÚ. Tieto podujatia pokračovali aj v roku 2014.

Z prieskumu, ktorý sa uskutočnil počas týchto debát, vyplynulo, že 51 % respondentov je presvedčených, že Európa vyjde z krízy posilnená a 74 % si želá užšiu politickú úniu. 88 % respondentov by privítalo viac diskusií.

Názory občanov pomôžu usmerniť prípravy budúcej reformy EÚ. Vo volebnom roku je mimoriadne dôležité, aby sa občania priamo zapájali do diskusií.

Tlačová správa – Diskusia o budúcnosti Európy

Diskusia o budúcnosti Európy

Diskusia o budúcnosti Európy – internetový prenos naživo

Európska komisia na Twitteri – @EU_Commission

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy