Navigācijas ceļš

Iesaistieties diskusijā par Eiropas nākotni 27. martā! - 24/03/2014

Jauna sieviete ar paceltu roku vēlas izteikties pilsoņu dialoga pasākumā

27. martā pēc ES ielūguma Briselē ieradīsies vairāk nekā 150 ES pilsoņu, lai apspriestu Eiropas nākotni. Lai iesaistītos diskusijā, publicējiet savus jautājumus un komentārus vietnē Facebook un Twitter – #EUdeb8.

Šī diskusija ir turpinājums dialogiem, kuros piedalījās Eiropas komisāri un kurus rīkoja visās ES valstīs kopš 2012. gada septembra. Šie dialogi ar pilsoņiem, kuros iesaistījās vairāk nekā 15 000 cilvēku, ir ļāvuši pilsoņiem pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām maijā paust savu viedokli par Eiropas turpmāko ekonomisko un politisko attīstību.

Katra rīkotā dialoga 3 dalībnieki piedalīsies dienu ilgajā diskusijā Briselē. Aplūkojamo tematu vidū ir šādi temati:

  • pilsoņu tiesības;
  • krīzes pārvarēšana;
  • klimata pārmaiņas;
  • patērētāju raizes, kas skar ikviena cilvēka ikdienas dzīvi.

Diskusijas noslēguma daļā plkst. 16.00 –17.00 pēc Viduseiropas laika dalībnieki tiksies ar Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Žozē Manuelu Barrozu. Diskusijai varat sekot līdzi reāllaikā internetā un sociālajos medijos.

Dialogi ar pilsoņiem

2013. gads bija Eiropas Pilsoņu gads. Mērķis bija informēt cilvēkus par viņu kā ES pilsoņu tiesībām. Šie dialogi norisinājās visā Eiropā un deva ES pilsoņiem iespēju paust cerības un vēlmes attiecībā uz nākotni un izteikt viedokli par to, kādai ir jābūt ES turpmākajai virzībai. Dialogi turpinājās 2014. gadā.

Aptaujā, ko īstenoja šo dialogu laikā, 51 % pauda domu, ka Eiropa izies no krīzes stiprāka, nekā tā bija iepriekš, savukārt 74 % izteica vēlmi pēc ciešākas politiskās savienības. 88 % uzskatīja, ka diskusijai ir jāturpinās.

Iedzīvotāju paustos viedokļus ņems vērā, plānojot ES turpmāko reformu. Vēlēšanu gadā ir īpaši svarīgi, lai iedzīvotāji tieši iesaistītos diskusijā.

Paziņojums presei — diskusija par Eiropas nākotni

Diskusija par Eiropas nākotni

Diskusija par Eiropas nākotni — tiešraide tīmeklī

Eiropas Komisija tviterī – @EU_Commission

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites