Naršymo kelias

Kovo 27 d. prisijunkite prie diskusijų apie Europos ateitį - 24/03/2014

Mergina pakėlusi ranką prašo žodžio per Piliečių dialogų renginį

Kovo 27 d. ES kvietimu Briuselyje apie Europos ateitį diskutuos daugiau kaip 150 ES piliečių. Dalyvaukite diskusijose siųsdami savo klausimus ir pastabas tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ – #EUdeb8.

Šios diskusijos – nuo 2012 m. rugsėjo mėn. visose ES šalyse vykusių diskusijų su Europos Komisijos nariais, kuriose dalyvavo per 15 000 žmonių, – tąsa. Per jas piliečiai galėjo paskelbti savo nuomones apie būsimą Europos ekonominę ir politinę raidą prieš gegužę vyksiančius Europos Parlamento rinkimus.

Po 3 kiekvienos iš šių diskusijų dalyvius visą dieną dalyvaus diskusijose Briuselyje. Numatytos temos:

  • piliečių teisės;
  • krizės įveikimas;
  • klimato kaita;
  • vartotojams susirūpinimą keliantys ir kasdieniniam gyvenimui poveikį turintys klausimai.

Galutinė visų dalyvių ir Europos Komisijos Pirmininko José Manuelio Barroso diskusija vyks 16.00–17.00 val. Vidurio Europos laiku. Internete galite matyti tiesioginę renginio transliaciją ir prisijungti prie diskusijų socialinėje žiniasklaidoje.

Piliečių dialogai

2013 m. buvo Europos piliečių metai, kuriais buvo siekiama supažindinti žmones su jų kaip ES piliečių teisėmis. Visoje Europoje buvo rengiami dialogai, per kuriuos ES piliečiai galėjo išsakyti savo ateities lūkesčius, troškimus ir nuomonę, kokią kryptį ES turėtų pasirinkti. Jie tęsėsi ir 2014 m.

Per diskusijas atlikus apklausą paaiškėjo, kad 51 % respondentų manė, jog Europa po krizės sustiprės, 74 % pageidavo glaudesnės politinės sąjungos. 88 % palankiai vertino galimybę surengti daugiau diskusijų.

Piliečių nuomonės padės suteikti kryptį būsimos ES reformos planams. Rinkimų metais ypač svarbu, kad piliečiai galėtų tiesiogiai išsakyti savo mintis diskusijose.

Pranešimas spaudai. Diskusijos apie Europos ateitį

Diskusijos apie Europos ateitį

Diskusijos apie Europos ateitį. Tiesioginė transliacija internetu

Europos Komisijos „Twitter“ – @EU_Commission

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos