Cesta

27. března: Zapojte se do diskuze o budoucnosti Evropy - 24/03/2014

Mladá žena se hlásí se svým příspěvkem do diskuze.

EU pozvala na čtvrtek 27. března více než 150 občanů do Bruselu, aby diskutovali o budoucnosti Unie. Do diskuze se můžete zapojit i Vy: zveřejněte své otázky nebo připomínky na Facebooku a Twitteru - #EUdeb8.

Tato diskuze se koná po sérii debat, které se od září 2012 pořádaly ve všech zemích EU a kterých se celkem účastnilo na 15 000 lidí. V období před volbami do Evropského parlamentu tak měli občané na těchto setkáních s evropskými komisaři možnost vyjádřit své názory na budoucí hospodářský a politický vývoj.

Komise se rozhodla uspořádat 27. května celodenní diskuzní fórum v Bruselu, na které pozvala 3 účastníky z každé z předchozích debat. Diskutovat se bude na tato témata:

  • práva občanů
  • překonání hospodářské krize
  • změna klimatu
  • spotřebitelské otázky ovlivňující každodenní život občanů.

V závěrečné diskuzi, která se koná od 16.00 do 17.00 hod, se všichni pozvaní setkají s předsedou Evropské komise José Manuelem Barrosem. Diskuze bude přenášena živě prostřednictvím webstreamu a vy se do ní můžete zapojit na sociálních sítích.

Dialogy s občany

Rok 2013 byl vyhlášen Evropským rokem občanů, aby lidem připomněl jejich občanská práva v EU. Po celé Evropě se konaly diskuze, na nichž mohli obyvatelé vyjádřit svá přání ohledně budoucího směřování Unie. Tyto diskuze pokračují i v roce 2014.

V průzkumu prováděném během těchto debat vyjádřilo 51 % respondentů přesvědčení, že Evropa vyjde z krize silnější, a 74 % se vyslovilo pro užší politickou unii. 88 % účastníků by ocenilo více takovýchto diskuzí.

Názory občanů pomohou při sestavení plánů budoucí reformy EU. V letošním volebním roce je takováto přímá účast občanů v diskuzích nesmírně důležitá.

Tisková zpráva – Diskuze o budoucnosti Evropy българскиdanskDeutscheesti keelελληνικάEnglishespañolfrançaishrvatskiitalianolatviešu valodaMaltiNederlandspolskiportuguêslietuvių kalbamagyarromânăslovenčinaslovenščinasvenska

Diskuze o budoucnosti Evropy

Diskuze o budoucnosti Evropě – přímý online přenos

Evropská komise na Twitteru – @EU_Commission

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy