Navigācijas ceļš

Grieķija kļūst par ES prezidentvalsti - 07/01/2014

Grieķijas prezidentūras logotips

Izaugsme, nodarbinātība un sociālās kohēzijas veicināšana būs Grieķijas prioritātes 6 mēnešus ilgās ES prezidentūras laikā, kas sākās Jaungada dienā.

Grieķijas prezidentūras prioritātes ir:

• risināt jauniešu bezdarba samilzušo problēmu,
• uzlabot kredītu pieejamību mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.

Vēl tā centīsies uzlabot eirozonas ekonomikas pārvaldību un pabeigt sarunas par banku savienības nākamo posmu. Šajā ziņā galvenais mērķis ir novērst nesenās finanšu krīzes atkārtošanos.

Grieķija arī vēlas izvērst ES rīcību, lai risinātu nelikumīgās migrācijas problēmas, un ieviest izmaiņas ES jūrlietu stratēģijā un tiesību aktos par datu aizsardzību. Darba kārtībā ir arī vienošanās par pirmās paaudzes biodegvielas un slānekļa gāzes izmantošanu.

Grieķijas prezidentūras laikā ir paredzēta svarīga augstākā līmeņa sanāksme ar Āfrikas valstīm, un gaidāms, ka uz priekšu pavirzīsies sarunas par jauno zvejas nolīgumu ar Maroku.

Intensīva programma

Grieķija pārņem ES prezidentūru īpaši spraigā brīdī, jo līdz aprīlim, kad beigsies pašreizējā Eiropas Parlamenta pilnvaru termiņš, jāpanāk vienošanās par daudziem jautājumiem. Maijā visās 28 ES dalībvalstīs notiks tiešas Eiropas Parlamenta vēlēšanas, bet pēc tam izveidos jaunu Komisijas sastāvu.

Turpmākajos 6 mēnešos Grieķija vadīs simtiem oficiālu un neoficiālu sanāksmju un dažādas sarežģītas sarunas. Dalībvalstu ministriem Atēnās notiks 13 ES Ministru padomes sēdes.

Pēdējos mēnešos Grieķija ir cieši sadarbojusies ar Lietuvu, kas bija ES prezidentvalsts 2013. gada otrajā pusē. Taču 2014. gada jūlijā prezidentūra pāries Itālijas rokās, kurai būs izdevība sveikt jaunos Eiropas Parlamenta deputātus un komisārus.

Grieķijas prezidentūra DeutschελληνικάEnglishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites