Navigācijas ceļš

Nobela Miera prēmija Eiropas Savienībai – gadu vēlāk - 20/11/2013

Logotips ar uzrakstu “Eiropas Savienība – 2012. gada Nobela Miera prēmijas saņēmēja” @ ES

ES izmantoja Nobela Miera prēmijas naudu, lai finansētu izglītības projektus bērniem kara skartās valstīs.

2012. gadā Eiropas Savienība saņēma Nobela Miera prēmija par miera, izlīguma, demokrātijas un cilvēktiesību veicināšanu Eiropā. ES nolēma prēmijas līdzekļus ziedot bērniem, kuriem liegta iespēja uzaugt miera apstākļos.

No tiem 75 miljoniem bērnu, kas visā pasaulē nemācās skolā, puse dzīvo konfliktu plosītos reģionos. Tomēr humānās palīdzības līdzekļi izglītībai ir pārāk mazi. Tāpēc ES nolēma atbalstīt ārkārtas situācijām domātus izglītības projektus visā pasaulē.

Tā vairāk nekā divkāršoja Miera prēmijas summu, kas bija 930 tūkstoši eiro, līdz tā sasniedza 2 miljonus eiro. Līdz šim vairāk nekā 28 tūkstoši bērnu varēja piedalīties četros pērn atlasītos projektos.

Projekti “ES miera bērni”

Šajos projektos tiek nodrošināts atbalsts izglītībai, un tos īsteno sadarbībā ar citām humānās palīdzības partnerorganizācijām: ACTED – Irākā, UNICEF – Pakistānā, UNHCR – Kolumbijā un Ekvadorā, “Glābiet bērnus!” un Norvēģijas Bēgļu padomi – Etiopijā un Kongo Demokrātiskajā Republikā.

Irākas projektā sīriešu bēgļu bērni vecumā no 5 līdz 15 gadiem var piedalīties atpūtas un terapeitiskos pasākumos.

Lai palīdzētu Somālijas, Sudānas un Eritrejas bēgļiem Etiopijā, tika izlietots apmēram pusmiljons eiro, lai uzbūvētu drošas mācību telpas, izremontētu tagadējās klases un izdalītu skolas somas, skolotāju komplektus un lietas brīvā laika pavadīšanai.

Turpmākie pasākumi

ES šo iniciatīvu turpinās arī nākamajos gados, lai Nobela Miera prēmija kļūtu par paliekošu politisko mantojumu un īpašu instrumentu, kas sekmēs izglītību konfliktu zonās.

2014. gadam ES atkal divkāršos līdzekļus, piešķirot vēl 4 miljonus eiro, no kuriem finansēs gan pašreizējos, gan jaunos projektus. Tajos varēs mācīties vairāk nekā 80 tūkstoši bērnu, kam nācies piedzīvot karu.

Paziņojums presei “ES miera bērni: paliekošs Nobela prēmijas mantojums tūkstošiem bērnu atbalstam visā pasaulē” English

No kara uz mieru – Eiropas stāsts pdf - 498 KB [498 KB] Deutsch (de) English (en) français (fr)

Projekti “ES miera bērni” Englishfrançais

ES Nobela Miera prēmija

Nobela Miera prēmiju saņem... eiropieši!

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites