Naršymo kelias

Logotipas ir tekstas „Europos Sąjunga – 2012 m. Nobelio taikos premijos laureatė“ @ ES

ES panaudojo Nobelio premijos lėšas padėti mokytis nuo karų nukentėjusiems vaikams.

2012 m. ES gavo Nobelio taikos premiją už taikos, susitaikymo, demokratijos ir žmogaus teisių skatinimą Europoje. Premijos lėšas ES nusprendė skirti vaikams, kurie neturi galimybės augti taikoje.

Iš maždaug 75 mln. mokyklos nelankančių vaikų visame pasaulyje pusė gyvena konfliktų zonose, tačiau humanitarinė pagalba švietimui finansuojama gerokai per menkai. Dėl šios priežasties ES nusprendė paremti projektus, pagal kuriuos pasaulyje organizuojamas nuo konfliktų nukentėjusių vaikų švietimas.

Prie Nobelio premijos sumos (930 000 eurų) ES pridėjo daugiau kaip antra tiek, kad susidarytų 2 mln. eurų. Todėl jau daugiau kaip 28 000 vaikų sulaukė paramos pagal praėjusiais metais atrinktus keturis projektus.

ES iniciatyvos „Taikos vaikai“ projektai

Šių projektų tikslas – švietimo rėmimas. Jie įgyvendinami kartu su žinomais ES humanitariniais partneriais: Irake su ACTED, Pakistane su UNICEF, Kolumbijoje ir Ekvadore su UNHCR, o Etiopijoje ir Kongo Demokratinėje Respublikoje – su organizacija „Gelbėkit vaikus“ ir Norvegijos pabėgėlių taryba.

Irake vykdomu projektu 5–15 metų pabėgėliams iš Sirijos suteikiama galimybė dalyvauti prižiūrimoje poilsio ir terapinėje veikloje.

Siekiant padėti Somalio, Sudano ir Eritrėjos pabėgėliams Etiopijoje, skirta apie 500 000 eurų saugių mokymosi vietų įrengimui, klasių atnaujinimui ir mokyklinių kuprinių, mokytojų priemonių bei poilsiui skirtų rinkinių dalijimui.

Tolesni veiksmai

Šią iniciatyvą, kaip ilgalaikį Nobelio taikos premijos politinį palikimą ir kaip švietimo konfliktų zonose priemonę, ES tęs ateityje.

Ji dar kartą padvigubino išteklius, 2014 m. skirdama dar 4 mln. eurų ir jau įgyvendinamiems, ir naujiems projektams, kuriais bus padėta daugiau kaip 80 000 nuo karo nukentėjusių vaikų.

Pranešimas spaudai „ES iniciatyva „Taikos vaikai“. Ilgalaikis Nobelio taikos premijos palikimas – parama tūkstančiams vaikų visame pasaulyje“ English

Nuo karo iki taikos: Europos istorija pdf - 498 KB [498 KB] Deutsch (de) English (en) français (fr)

ES iniciatyvos „Taikos vaikai“ projektai Englishfrançais

ES Nobelio taikos premija

Nobelio taikos premija atitenka... europiečiams

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos