Naršymo kelias

Europos Vadovų Tarybos veiksmai po tragedijos Lampedūzoje - 25/10/2013

Pirmininkas J. M. Barroso © Europos Sąjungos Taryba

Savo pareiškime po Europos Vadovų Tarybos susitikimo spalio mėn. Europos Komisijos Pirmininkas J. M. Barroso apžvelgė vykusias diskusijas dėl MVĮ finansavimo galimybių, reglamentavimo kokybės, prekybos susitarimo su Kanada, būsimo Rytų partnerystės aukščiausiojo lygio susitikimo ir migracijos bei pabėgėlių problemos.

Spalio 25 d., penktadienį, Europos Vadovų Taryba tęsė diskusijas apie ekonominę padėtį ir daug dėmesio skyrė būdams, kaip paslaugų sektorius galėtų labiau prisidėti prie ekonomikos augimo, visų pirma sudarant daugiau galimybių gauti finansavimą MVĮ. Vadovai susitarė gerokai padidinti MVĮ finansavimą pasitelkiant struktūrinius ir investicijų fondus.

Europos Vadovų Taryba tvirtai pritarė Komisijos Reglamentavimo kokybės ir rezultatų programai (REFIT). Komisijos pirmininkas J. M. Barroso pabrėžė bendrų taisyklių, kuriomis grindžiama bendroji rinka, svarbą ir aiškiai pareiškė, kad programa REFIT buvo skirta tų taisyklių kokybei bei užtikrinti, kad jos atitiktų paskirtį ir kad dėl jų susidarytų minimali galima našta. Europa turėtų imtis veiksmų tik tuomet, kai tai gali duoti tikros papildomos naudos, svarbiais plataus masto klausimais jos indelis turėtų būti didelis, o mažesnio masto klausimais – mažas.

Europos Vadovų Taryba palankiai įvertino politinį susitarimą dėl išsamaus ekonomikos ir prekybos susitarimo su Kanada ir išsamiai aptarė būsimą Rytų partnerystės aukščiausiojo lygio susitikimą Vilniuje. Komisijos pirmininkas J. M. Barroso pažymėjo, kad tai gali būti išties svarbus istorinis įvykį, nes labai priartėta prie bendro tikslo – politinės asociacijos ir ekonominės integracijos su Rytų partnerėmis. Europos Vadovų Taryba apsvarstė santykius su Ukraina, Moldova ir Gruzija – – be jokių abejonių, po aukščiausiojo lygio susitikimo Vilniuje bus labai svarbu tęsti bendradarbiavimą.

Aukščiausiojo lygio susitikime, ko gero, daugiausiai diskutuota dėl Lampedūzos ir neteisėtos migracijos bei pabėgėlių Europoje. Tai nėra nauja problema ir ES daug metų dėjo sprendė šiuos klausimus, bet po neseniai įvykusių katastrofų tai padaryti norima kuo skubiau. Komisija vadovaus specialiai darbo grupei ir gruodžio mėn. pateiks ataskaitą Europos Vadovų Tarybai. Pirmininkas J. M. Barroso paragino Europos Sąjungą reaguoti aktyviau: aktyviau vykdyti paieškos ir gelbėjimo operacijas, padėti Viduržemio jūros valstybėms narėms, kurioms šis klausimas opiausias, bendradarbiauti su šalimis, iš kurių atvyksta migrantai, bei tranzito šalimis valdant migrantų srautus ir kovoti suorganizuotu nusikalstamumu bei prekyba žmonėmis.

Komisijos pirmininkas J. M. Barroso baigdamas pasakė, kad tai buvo svarbus Europos Vadovų Tarybos susitikimas, per kurį apsvarstyta daug klausimų, taip pat kad įvairiose srityse buvo padaryta reali pažanga.

Pirmininko J. M. Barroso pareiškimas baigiamojoje spaudos konferencijoje po Europos Vadovų Tarybos susitikimo, 2013 m. spalio 25 d. English

Pirmininko J. M. Barroso pareiškimas renginyje su ES vadovais dėl reglamentavimo kokybės, 2013 m. spalio 24–25 d. English

Europos Vadovų Tarybos išvados

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos