Ścieżka nawigacji

Przyszłość UE – weź udział w debacie! - 13/08/2013

Komisarz Viviane Reding podczas debaty w Berlinie © UE

Na pewno masz jakieś – lepsze lub gorsze – zdanie na temat UE i jej działalności. Podziel się swoją opinią z innymi – osobiście lub przez internet.

Od ośmiu miesięcy w Europie odbywają się otwarte debaty z unijnymi komisarzami poświęcone przyszłości Unii. Zorganizowano je w wielu miastach, od hiszpańskiego Kadyksu po Warszawę.

Zaplanowano jeszcze kolejnych 20 debat – wciąż mamy zatem szansę, by osobiście zadać pytanie unijnemu komisarzowi lub wziąć udział w dyskusji w internecie.

Jest to doskonała okazja, by bezpośrednio porozmawiać z europejskimi politykami na temat praw przysługujących obywatelom, tego, w jakiej Europie chcemy żyć, oraz jakie nadzieje wiążemy z Unią Europejską.

Aby dowiedzieć się, co do powiedzenia na temat Unii mają opiniotwórcy i dziennikarze, przeczytaj najnowsze artykuły dotyczące debaty o Europie.

Zamieszczone na stronie artykuły wyrażają rozmaite opinie na temat przyszłości UE i dotyczą między innymi skutków przystąpienia do UE krajów bałkańskich oraz dialogu obywateli z instytucjami europejskimi. Przedstawiają różne koncepcje dotyczące przyszłości UE, jak również propozycje reform. Dowiedz się, co inni sądzą na te tematy, i skomentuj wybrane artykuły.

Debatę o przyszłości UE zorganizowano z okazji Europejskiego Roku Obywateli. W tym roku odbywają się liczne wydarzenia promujące wiedzę o prawach wynikających z obywatelstwa UE oraz dialog obywateli z politykami i przedstawicielami biznesu.

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki