Cesta

Budoucnost EU – zajímá nás váš názor - 13/08/2013

Komisařka V. Redingová diskutuje s občany během debaty v Berlíně © EU

Na Evropskou unii a její politiky máte bezpochyby nějaký názor, ať už pozitivní nebo negativní. Teď se o něj můžete osobně podělit v debatě o budoucnosti EU, popř. se zapojit do diskuse online.

Členové Evropské komise se během posledních osmi měsíců účastnili veřejných diskusí o budoucnosti EU. Ty se konaly ve městech po celé Evropě, od Varšavy po španělský Cádiz.

Na programu zbývá ještě asi 20 takových debat. Máte tak stále příležitost osobně položit otázku evropskému komisaři či komisařce, připadně svůj dotaz zveřejnit na internetu a sledovat probíhající diskuse online.

Budete moci s politiky osobně hovořit o svých právech, o tom, jakým směrem by se měla podle vás Evropa v budoucnu ubírat a co od Evropské unie očekáváte.

Pokud raději sledujete aktuální dění v Evropě z povzdálí, přečtěte si nejnovější články, které o probíhající diskusi napsali novináři a komentátoři.

Na těchto stránkách najdete řadu článků o budoucnosti EU – některé z nich rozebírají dopady rozšíření EU v zemích Balkánu, jiné se zamýšlejí nad tím, jak složité politické otázky přiblížit občanům, či navrhují možnosti, jak EU reformovat. Podívejte se, jaké názory mají ostatní, a přidejte svůj komentář.

Veřejné diskuse se konají v rámci Evropského roku občanů. Během tohoto roku se v celé Evropě pořádají různé akce, které lidem připomínají, že občanství EU jim přináší řadu významných a užitečných práv. Úkolem těchto akcí je zapojit do diskuse vlády členských zemí, podniky i občany.

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy