Naršymo kelias

Lietuva prie ES vairo stoja iš karto po to, kai pasiektas susitarimas dėl 7 metų biudžeto - 28/06/2013

Vėliavėlė su Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai logotipu © www.eu2013.lt

Patikimumas, ekonomikos augimas ir atvirumas – tai liepos 1 d. 6 mėnesių pirmininkavimą ES Tarybai pradedančios Lietuvos prioritetai. Visų jų siekti dabar bus lengviau, nes valstybių narių vadovai susitarė dėl 2014–2020 m. biudžeto.

Lietuva pasižadėjo, kad ateinančius 6 mėnesius vadovaudama sprendimų priėmimo procesui bus sąžininga valstybių narių tarpininkė. Daugeliu šių sprendimų bus siekiama padėti Europai išbristi iš dabartinio ekonomikos nuosmukio.

Kaip viena iš sėkmingiausiai su krize kovojančių Europos šalių, Lietuva galbūt iš tiesų galėtų padėti ES grąžinti ekonomiką į augimo kelią. Po staigaus nuosmukio 2009 m., kai jos BVP sumažėjo beveik 15 %, 2010 m. šalies ekonomika vėl pradėjo augti. Tikimasi, kad 2013 m. jos ekonominiai rodikliai bus vieni geriausių ES.

Jeigu Europos Parlamentas patvirtins 960 mlrd. eurų biudžetą, Lietuva turės pasirūpinti, kad būtų priimta apie 70 teisės aktų, kad ES lėšomis būtų galima toliau finansuoti įvairiausių sričių projektus – nuo mokslinių tyrimų iki regionų atgaivinimo.

Lietuvos artimiausių 6 mėnesių planai glaustai perteikiami šūkiu „patikima, auganti ir atvira Europa“.

Patikimumas

Lietuvos nuomone, ES ekonomikos patikimumas priklauso nuo finansinio stabilumo, todėl ji ketina užtikrinti, kad ES viešieji finansai būtų patikimesni. Vienas iš svarbiausių darbų bus siekti pažangos kuriant bankų sąjungą DeutschEnglishfrançais ir reformuojant finansų rinkas.

Pirmiausia reikės raginti ES šalis įgyvendinti jau sutartas refomas, pavyzdžiui, ekonomikos valdymo, ir stiprinti ekonominį ir pinigų srities bendradarbiavimą ekonomikos ir pinigų sąjungoje.

Augimas

Bendroji rinka yra erdvė, kurioje žmonėms, prekėms, paslaugoms ir kapitalui judėti netrukdo valstybių sienos, ji turi galimybių skatinti ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą. Lietuva per savo pirmininkavimą norėtų užtikrinti, kad bendrosios rinkos principai būtų taikomi visoms svarbioms prekėms ir paslaugoms, pavyzdžiui, energijai ir moksliniams tyrimams.

Atvirumas

Glaudesnė ES ir jos rytinių kaimynių integracija bei laisvosios prekybos susitarimai su JAV, Japonija, Kanada padės stiprinti ES atvirumo reputaciją.

Lietuva ES pirmininkaus pirmą kartą. Jos vyriausybė tam rengėsi artimai bendradarbiaudama su Airijos vyriausybe, kuriai šios pareigos teko pirmą 2013 m. pusmetį.

Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai svetainė

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos