Navigācijas ceļš

Priekšsēdētājs Barrozu ir gandarīts par lēmumiem attiecībā uz enerģētiku un cīņu pret nodokļu nemaksāšanu un krāpniecību - 23/05/2013

“Justus Lipsius” ēka, kur notiek ES vadītāju sanāksmes Beļģijā, Briselē. © EU

Priekšsēdētājs Barrozu pauda gandarījumu par Eiropadomes gatavību turpināt enerģētikas politiku un cīnīties pret nodokļu nemaksāšanu un krāpniecību.

Runājot par enerģētikas politiku, priekšsēdētājs atzinīgi vērtēja atbalstu Komisijas pieejai, kas nebūs jānožēlo (t.s. “no regrets” scenārijs): iekšējā enerģijas tirgus izveides pabeigšana, ieguldījumi inovācijā un infrastruktūrā, apņemšanās uzlabot energoefektivitāti, atjaunojamo energoresursu avotu rentablāka izmantošana un enerģijas piegādes dažādošana.

Viņš skaidri atzina, ka nav brīnumlīdzekļa, kas atrisinātu enerģētikas stratēģiskās problēmas, ar kurām Eiropa saskaras, tomēr kopīgiem spēkiem Eiropas līmenī mēs varam panākt daudz. Pašreizējā situācija nevar turpināties, tāpēc šodienas vienošanās arī reāli jāizpilda.

Cīņu pret nodokļu nemaksāšanu un krāpniecību priekšsēdētājs Barrozu uzskata arī par godīguma jautājumu, jo, pēc aplēsēm, nodokļu nemaksāšanas dēļ zaudējam 1 triljonu eiro gadā — summu, kas pielīdzināma vesela gada izdevumiem par veselības aprūpi visās dalībvalstīs.

“Man ir prieks, ka šodien ir pieņemti vairāki lēmumi. Tika pieminēts arī princips, kas, manuprāt, ir ārkārtīgi svarīgs, proti, informācijas automātiska apmaiņa Eiropas Savienības līmenī,” viņš sacīja.

“Patiesībā iedzīvotāji ļoti cer, ka mēs vienosimies par visiem taisnīgāku nodokļu politiku. Mūsdienu globalizētā pasaule mainās tā, ka mums šie jautājumi jārisina apdomīgāk. Nākamnedēļ Komisija iesniegs dalībvalstīm adresētus ieteikumus un norādīs, kādi uzlabojumi vajadzīgi to nodokļu sistēmās,” priekšsēdētājs piebilda.

Vēl par enerģētiku un krāpniecību nodokļu jomā

Priekšsēdētāja Barrozu paziņojums pēc Padomes sanāksmes Englishfrançais

Infografika: ES enerģijas cenas (karte) English

Infografika: ES enerģijas cenas (diagramma) English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites