Navigatsioonitee

Edasiminek energiapoliitikas ning maksupettuste vastases võitluses - 23/05/2013

Justus Lipsiuse hoone Brüsselis (Belgia), kus toimuvad ELi juhtide tippkohtumised. © EU

President Barroso tervitas Euroopa Ülemkogul võetud kohustusi teha edusamme energiapoliitikas ning maksupettuste vastases võitluses.

Energiapoliitika osas väljendas president heameelt eelkõige selle üle, et liikmesriikide juhid toetasid komisjoni väljapakutud nii-öelda igal juhul kasulikku stsenaariumi, mis näeb ette meetmeid viies valdkonnas: energia siseturu saavutamine, investeerimine innovatsiooni ja taristusse, püüdlemine suurema energiatõhususe poole, taastuvate energiaallikate odavam kasutamine ning tarneallikate mitmekesistamine.

Ta toonitas, et kuigi Euroopa ees seisvatele strateegilistele energiaprobleemidele ei ole imelahendust, on üleeuroopalise koostöö abil võimalik palju ära teha. Tema sõnul ei saa praegune olukord jätkuda, mistõttu tuleb tippkohtumisel saavutatud kokkulepped kindlasti ellu viia.

Mis puutub maksupettuste ja maksudest kõrvalehoidumise vastasesse võitlusse, siis rõhutas president, et küsimus on ka õigluses. Igal aastal kaotame me maksudest kõrvalehoidumise ja maksustamise vältimise tõttu hinnanguliselt triljon eurot, s.o sama palju kui kõigi liikmesriikide aastased tervishoiukulud kokku.

„Olen rahul, et täna võeti vastu mõned tähtsad otsused. Pöörasime tõepoolest tähelepanu ühele minu arvates väga olulisele põhimõttele, nimelt automaatsele teabevahetusele Euroopa Liidu tasandil.”

President Barroso sõnul ootavad kodanikud kõigi jaoks õiglasemat maksukokkulepet. „Tänapäeva üleilmastunud ja pidevalt muutuvas maailmas peame nende küsimuste käsitlemisel olema palju tähelepanelikumad. Komisjoni poolt järgmisel nädalal esitatavates riigipõhistes soovitustes tuuakse esile liikmesriikide võimalused oma maksusüsteemide täiustamiseks,” lisas president.

Lisateave energeetika ja maksupettuste kohta българскиčeštinadanskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisGaeilgeitalianolatviešu valodalietuvių kalbamagyarMaltiNederlandspolskiportuguêsRomânaslovenčinaslovenščinasuomisvenska

President Barroso avaldus pärast Euroopa Ülemkogu kohtumist Englishfrançais

Kaart: energiahinnad ELis English

Diagramm: energiahinnad ELis English

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad