Navigācijas ceļš

Priekšsēdētājs Barrozu izklāsta ES maija samita prioritātes - 14/05/2013

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu © ES

ES līderu sanāksmes priekšvakarā Komisija aicina nopietni pievērsties iekšējā enerģijas tirgus izveidei un rast risinājumu nodokļu nemaksāšanas problēmai, kurai ir tendence samilzt.

Priekšsēdētājs Barrozu ir nosūtījis valstu līderiem vēstuli, kurā izklāstītas problēmas, ar kurām ES saskaras augstu enerģijas cenu un nodokļu nemaksāšanas dēļ.

Enerģētika

Enerģijas tirgus sadrumstalotība, nespēja izmantot energoefektivitātes priekšrocības, ko nodrošina, piemēram, lētāki un tīrāki energoresursi, ir izraisījusi ievērojamas enerģijas cenu atšķirības ES.

Šo nesaskaņu novērstu iekšējā enerģijas tirgus izveide un ES enerģētikas reformu pakotnes DeutschEnglishfrançais īstenošana. Vairāk ir arī jādara, lai sekmētu ilgtspējīgas privātā sektora un valsts investīcijas enerģētikas infrastruktūrā.

Eiropai ir jādažādo energoapgāde. Tam būs vajadzīgi jauni starptautiski piegādātāji, kā arī saskaņotāka ES valstu pieeja attiecībā uz atjaunīgajiem energoresursiem un ogļūdeņražiem.

Kopumā šie pasākumi palielinās ES uzņēmumu konkurētspēju un nodrošinās, ka tiem un arī patērētājiem nav jāpārmaksā par tiem nepieciešamo enerģiju.

Nodokļu nemaksāšana

Aplēses liecina, ka ES valstis zaudē desmitiem miljardus eiro, — naudu, ko glabā ārzonas valstīs, kur darbojas nodokļu atvieglojumi. Krāpšana un izvairīšanās no nodokļu maksāšanas ierobežo valstu valdību spēju palielināt ieņēmumus un kavē ekonomikas politikas plānu īstenošanu.

Izveidojot godīgu un taisnīgu nodokļu sistēmu, ikviens, sākot no kvalificētajiem strādniekiem un beidzot ar starptautiskiem uzņēmumiem, nodrošinās taisnīgu ieguldījumu valsts finansēs.

Ir jārīkojas valstu, ES un pasaules mērogā, lai efektīvi apkarotu krāpšanu un nodokļu nemaksāšanu. Komisija ierosina paplašināt Uzkrājumu nodokļa direktīvas DeutschEnglishfrançais darbības jomu. Drīzumā tiks iesniegts priekšlikums par starpvalstiskās automātiskās informācijas apmaiņas attiecināšanu arī uz dividendēm un kapitāla pieaugumu.

Komisija arī mudina valstu valdības īstenot tās rīcības plānu , kura mērķis ir pastiprināt cīņu pret krāpšanu nodokļu jomā un nodokļu nemaksāšanu, kā arī tās ieteikumus par nodokļu oāzēm un nodokļu agresīvu optimizēšanu.

Priekšsēdētājs Barrozu savā vēstulē aicina ES vadītājus gaidāmajās G8 un G20 sanāksmēs vienoties par stingru nostāju, kas atbalstītu starptautiskos pūliņus krāpšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanā.

Vēl par ES maija samitu

Komisijas priekšsēdētāja Barrozu vēstule English

Sīkāk par enerģētiku

Vispārīga informācija par krāpšanu nodokļu jomā un nodokļu nemaksāšanu

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites