Naršymo kelias

Komisijos Pirmininkas J. M. Barroso apibrėžė Europos aukščiausio lygio susitikimo gegužės mėn. prioritetus - 14/05/2013

Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso © ES

Artėjant šalių vadovų susitikimui Europos Komisija ragina siekti didelės pažangos kuriant energetikos vidaus rinką ir kovojant su dažnėjančiu mokesčių slėpimu ir vengimu.

Europos Komisijos Pirmininkas J. M. Barroso šalių vadovams nusiuntė laišką, kuriame išdėstė Europos Sąjungai iškilusias didelių energijos kainų ir mokesčių slėpimo bei vengimo problemas.

Energetika

Dėl energijos rinkos susiskaidymo ir dėl to, kad nepavyko pasinaudoti efektyvaus energijos vartojimo privalumais, pavyzdžiui, naudojant pigesnės ir švaresnės energijos šaltinius, Europos Sąjungoje susidarė palyginti dideli energijos kainų skirtumai.

Užbaigus kurti energijos vidaus rinką, skirtumai būtų pašalinti. Tai padaryti padėtų ir ES energetikos reformų DeutschEnglishfrançais įgyvendinimas. Daugiau pastangų reikia ir siekiant palengvinti tvarias privačias ir viešas investicijas į energetikos infrastruktūrą.

Europa turi įvairinti energijos tiekimą. Tam reikės rasti naujų energijos šaltinių kitose šalyse, taip pat labiau koordinuoti ES šalių pastangas naudoti atsinaujinančiųjų energijos šaltinių ir angliavandenilių energiją.

Kartu šios priemonės padidins ES įmonių konkurencingumą ir užtikrins, kad jos ir vartotojai nepermokėtų už suvartojamą energiją.

Mokesčių slėpimas ir vengimas

Apskaičiuota, kad ES šalys praranda dešimtis milijardų eurų, kurie paslepiami užsienio mokesčių rojuose. Dėl mokesčių slėpimo ir vengimo vyriausybės surenka mažiau pajamų ir joms sunkiau vykdyti ekonominės politikos planus.

Sukūrus sąžiningumu ir nešališkumu pagrįstą mokesčių sistemą būtų užtikrinta, kad visi – ir darbininkai, ir daugianacionalinės įmonės – sąžiningai pildytų valstybės biudžetą.

Norint veiksmingai kovoti su mokesčių slėpimu ir vengimu, reikia imtis veiksmų nacionaliniu, ES ir pasauliniu lygmenimis. Komisija siūlo išplėsti Taupymo pajamų apmokestinimo direktyvos DeutschEnglishfrançais taikymo sritį. Netrukus bus pateiktas pasiūlymas išplėsti automatinio šalių keitimosi informacija apimtį, įtraukiant informaciją apie dividendus ir kapitalo prieaugį.

Europos Komisija taip pat ragina vyriausybes įgyvendinti kovos su mokesčių slėpimu ir vengimu griežtinimo veiksmų planą bei rekomendacijas dėl mokesčių rojų ir agresyvaus mokesčių planavimo.

Europos Komisijos Pirmininkas J. M. Barroso savo laiške taip pat paragino ES vadovus susitarti dėl tvirtos pozicijos inicijuoti tarptautinius kovos su mokesčių slėpimu ir vengimu veiksmus per artėjančius G8 ir G20 susitikimus.

Daugiau apie gegužės mėn. ES vadovų aukščiausiojo lygio susitikimą

EK Pirmininko J. M. Barroso laiškas English

Pagrindinė informacija apie energetiką

Pagrindinė informacija apie mokesčių slėpimą ir vengimą

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos