Navigācijas ceļš

Atvērto durvju diena 4. maijā un ES dibināšanas gadskārta - 01/05/2013

Plakāts “Eiropa un jūs esat uzmanības centrā. Iesaistieties diskusijā! 9. maijs — Eiropas diena” © ES

Atvērto durvju diena, ko rīko saistībā ar ES dibināšanas gadskārtu, ir īstais brīdis pārdomām par ES panākumiem un to, kā panākt, lai ES vēl vairāk atbilstu iedzīvotāju vajadzībām. Iesaistieties visām vecuma grupām piemērotās diskusijās un pasākumos.

Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans 1950. gada 9. maijā aicināja Franciju, Vāciju un citas Eiropas valstis apvienot ogļu un tērauda ražošanu. Tā bija pirmā dzirksts, ar ko aizsākās mūsdienu Eiropas Savienības tapšana.

Šīs deklarācijas gadskārtu atzīmē kā Eiropas dienu, kurā godina 27 valstu savienību, kas ievēro brīvības un tiesiskuma principus, tajā pašā laikā respektējot pilsoņu daudzveidību.

Atvērto durvju dienas

Sestdien, 4. maijā, ES iestādes šo gadadienu atzīmēs, rīkojot atvērto durvju dienas plašai sabiedrībai. Notiks arī pasākumi Komisijas birojos visās ES dalībvalstīs, kā arī dažos vietējos birojos English citur pasaulē.

Visi šie pasākumi būs izklaidējoši un izglītojoši un piemēroti gan pieaugušajiem, gan bērniem. Būs dzīvā mūzika, kultūras šovi un viktorīnas.

Briselē jums ir iespēja apmeklēt ēku “Berlaymont” (tajā strādā ES komisāri) un piedalīties vairākās diskusijās françaisNederlands par ekonomikas krīzi, pilsoņu tiesībām un Eiropas nākotni.

Piemēram, komisāre Viviāna Redinga plkst. 14.30 vadīs diskusiju, kas ietilpst plašākajā Eiropas nākotnei veltītajā dialogā ar iedzīvotājiem. Varat reģistrēties EnglishfrançaisNederlands , lai tajā piedalītos, vai skatīties tiešraidi English .

Apmeklētāji ir gaidīti arī ES Padomes ēkā, kur ES valstu vadītāji un ministri pulcējas augstākā līmeņa sanāksmēs, un Eiropas Parlamenta DeutschEnglishfrançaisNederlands diskusiju telpā, kur deputāti parasti spriež par aktuālajiem jautājumiem.

Atvērto durvju diena ir arī citos svarīgos Eiropas forumos: Reģionu komitejā (tur tiekas Eiropas reģionu pārstāvji) un Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejā English (tur pulcējas dažādu interešu grupu pārstāvji no visas ES).

Citi pasākumi

Svētdien, 5. maijā, Komisija iesaistīsies arī Īrisu festivālā françaisNederlands , kura laikā Briseles ielās notiks koncerti un izklaidējoši pasākumi.

Eiropas dienā (9. maijā) Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu un komisāre Sesīlija Malstrēma Florencē (Itālija) piedalīsies konferencē par stāvokli ES English . Tur spriedīs par Eiropas ekonomikas pašreizējām grūtībām un turpmāko integrāciju.

Eiropas svētki — atvērto durvju dienu pasākumi 4. maijā

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites