Naršymo kelias

Minint Europos dieną, gegužės 4 d. rengiama atvirų durų diena - 01/05/2013

Plakatas „Kalbamės apie Europą. Ir apie tave. Dalyvauk diskusijose. Gegužės 9-oji – Europos diena“ © ES

Europos atvirų durų diena – tai proga įvertinti ES laimėjimus ir pamąstyti, kaip ES gali būti naudingesnė visiems jos gyventojams. Dalyvaukite diskusijose ir įvairiausiuose renginiuose, skirtuose ir mažiems, ir dideliems!

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robert'as Schumanas, paraginęs Prancūziją, Vokietiją ir kitas Europos šalis sujungti savo anglių ir plieno gamybą, įkvėpė sukurti tai, kas dabar vadinama Europos Sąjunga.

Jo deklaracijos metinių dieną minima Europos diena, per kurią įvertinami 27 šalių sąjungos, puoselėjančios pagarbą laisvei ir teisinei valstybei bei vertinančios savo piliečių įvairovę, laimėjimai.

Atvirų durų dienos

Gegužės 4 d., šeštadienį, ES institucijos šią sukaktį minės atverdamos duris visuomenei. Renginiai bus organizuojami ir visose ES šalyse esančiuose Komisijos biuruose bei kai kuriose delegacijose English, įsikūrusiose įvairiose pasaulio šalyse.

Visi jie suaugusiesiems ir vaikams yra parengę smagių šviečiamųjų priemonių: gyvos muzikos koncertų, kitų kultūros renginių, viktorinų ir kt.

Kaune pirmąją gegužės savaitę bus rengiami piešinių ir fotografijų konkursai, teorinis-praktinis seminaras „Teisė žinoti: mes – ES piliečiai“ ir trumpi vaidinimai – meninės socialinės provokacijos – ES piliečių teisių tema. Mugių, susitikimų, kino seansų ir kitų renginių Europos dienos proga vyks ir daugelyje kitų Lietuvos miestų.

Briuselyje galite apsilankyti Europos Komisijos būstinėje „Berlaymont“ ir sudalyvauti diskusijose françaisNederlands apie ekonomikos krizę, piliečių teises ir Europos ateitį.

Pavyzdžiui, 2 val. 30 min. prasidės diskusijos, rengiamos tęsiant dialogą su piliečiais apie Europos ateitį, kurioms vadovaus Komisijos narė Viviane Reding. Galite užsiregistruoti EnglishfrançaisNederlands dalyvauti asmeniškai arba jas stebėti tiesiogiai internetu English.

Visuomenei bus atvertos ir ES Tarybos pastato, kuriame į aukščiausio lygio susitikimus renkasi ES vadovai ir ministrai, durys bei Europos Parlamento DeutschEnglishfrançaisNederlands posėdžių salė, kurioje jo nariai diskutuoja aktualiais klausimais.

Lankytojai galės apžiūrėti ir kitų svarbių ES institucijų patalpas: Europos regionų (Regionų komitetas) ir įvairių ES interesų grupių (Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas English) atstovų susirinkimų vietas.

Kiti renginiai

Gegužės 5 d., sekmadienį, Komisija prisijungs prie Vilkdalgių festivalio françaisNederlands, per kurį Briuselio gatvės atgis nuo koncertų ir kitų pramoginių renginių šurmulio.

Gegužės 9-ąją – Europos dieną – Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso ir Komisijos narė Cecilia Malmström dalyvaus Sąjungos padėčiai English skirtoje konferencijoje Florencijoje (Italijoje), kurioje bus kalbama apie Europai šiuo metu kylančius ekonominius uždavinius ir tolesnę integraciją.

Europos festivalis: atvirų durų dienos renginiai, gegužės 4 d.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos