Navigatsioonitee

Euroopa päeva tähistamine avatud uste päevaga 4. mail - 01/05/2013

Plakat: “It’s about Europe, it’s about you, join the debate: 9 May – Europe Day” © EU

Avatud uste päeval on õige aeg meenutada ELi saavutusi ning mõelda, kuidas EL meile rohkem kasu saaks tuua. Osalege aruteludes, üritustel ja tegevuses igas vanuses külastajatele.

9. mail 1950 kutsus Prantsusmaa välisminister Robert Schuman Prantsusmaad, Saksamaad ja teisi Euroopa riike üles koondama oma söe-ja terasetootmise ning moodustama ühenduse, mida tänapäeval nimetatakse Euroopa Liiduks.

Schumani deklaratsiooni aastapäeva tähistatakse kui Euroopa päeva, millega tunnustatakse 27 liikmega Euroopa Liidus vabaduse ja õigusriigi põhimõtteid ning hinnatakse selle kodanike mitmekesisust.

Avatud uste päevad

Laupäeval, 4. mail on üldsusel võimalik külastada ELi institutsioone. Üritusi korraldatakse ka ELi kõigis liikmesriikides asuvates komisjoni esindustes ning mõnedes kohalikes asutustes English maailma eri paigus.

Üritustel leidub meelelahutust ning harivaid tegevusi täiskasvanuile ja noortele, nagu muusikalised esitused, etendused ja viktoriinid.

Brüsselis võite külastada Berlaymont´i hoonet (seal töötavad Euroopa Komisjoni volinikud) ning osaleda mitmetes aruteludes françaisNederlands majanduskriisi, kodanikuõiguste ja Euroopa tuleviku teemal.

Näiteks juhib volinik Viviane Reding kell 14:30 arutelu, mis on osa Euroopa tuleviku teemalisest dialoogist kodanikega. Võite registreeruda EnglishfrançaisNederlands , et osaleda kohapeal või jälgida veebiülekannet English

Üldsusele on avatud nii ELi nõukogu hoone, kus ELi juhid ja ministrid kogunevad oma tippkohtumistele, kui ka Euroopa Parlamendi DeutschEnglishfrançaisNederlands saal, kus parlamendi liikmed arutavad päevakorras olevaid küsimusi.

Külastajad võivad käia ka muudes peamistes Euroopa Liidu hoonetes, näiteks Regioonide Komitee ning Majandus- ja Sotsiaalkomitee English esindajate tööruumides.

Muud üritused

Pühapäeval, 5. mail osaleb komisjon Iiri festivalil françaisNederlands , mille raames korraldatakse Brüsseli tänavatel kontserte ja muud meelelahutust.

Euroopa päeval, 9. mail osalevad komisjoni president José Manuel Barroso ja volinik Cecilia Malmström Itaalias Firenzes toimuval Euroopa Liidu olukorda English käsitleval konverentsil, kus arutletakse Euroopa praeguste majandusprobleemide ning edasise integratsiooni teemal.

Euroopa festival – avatud uste päeva üritused, 4. mai

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad